Azzaro Pánské vůně

Značku Azzaro založil francouzsko-italský designér Loris Azzaro, který se narodil v Tunisku v roce 1933. V mládí se Azzaro vydal na svou životní pouť s jediným cílem, stát se novým objevem ve světě “haute couture”. Od jeho předčasné smrti v listopadu 2003 do roku 2011 vedla značku francouzská designérka Vanessa Sewardová. Značka Azzaro Couture vznikla v Paříži v roce 1962 a od roku 1968 exponenciálně rostla, i když v té době byl Azzaro známý spíše tím, že navrhoval a šil okouzlující šaty pro francouzskou smetánku. Jeho odvážné výtvory brzy zaujaly i širší veřejnost a všichni zatoužili po elegantním životním stylu a luxusu, který značka Azzaro ztělesňovala.

V průběhu let vydal Azzaro řadu kolekcí, které byly vždy stejně dráždivé a odvážné jako jeho slavné řetízkové šaty. Vytvořil také celou řadu dalších produktů, jako jsou doplňky a vůně, a tak postupně stal stejně známým pro své vůně, jako pro své módní kolekce. Azzaro vždy tvrdil, že čerpá inspiraci ze svého rodného Tuniska: "Nechal jsem se unášet atmosférou země mého dětství s jejími kořeněnými vůněmi, barvami, květinami a parfémy. Je to země, kde se skutečně stávám sám sebou, země, kde je všude moje oblíbená barva - azurové moře a blankytně modrá obloha."

Právě tato inspirace ho vedla k vydání jeho první vůně v roce 1975, podpisové vůně nazvané "Couture", kterou dodnes obdivují ženy po celém světě. Nemyslel ale jen na ženy, vytvořil také mnoho vůní a toaletních vod pro muže. Jednou z nejstarších a nejoblíbenějších je Azzaro pour Homme (1978), aromatická fougere dřevitá vůně, perfektní pro náročné muže. Další oblíbené pánské vůně a toaletní vody od Azzaro jsou například Acteuru (1989) s pikantní vůní růží, krásně aromatické citrusové podtóny v Chrome (1996), dřevitá a aromatická Pure Vetiver (2000), balzamické a kouřové podtóny vůně Visit for Měn 2003), tajemně aromatický kořeněný Onyx (2005) a teplé a kořenité citrusové tóny Jetlag (2006), to abychom jmenovali jen několik.

Zobraz vše

Azzaro časové osy

Azzaro
Kolekce
JIŽ OD
369
Azzaro Chrome
JIŽ OD
1.008
Azzaro Chrome Intense
JIŽ OD
642
Azzaro Chrome Legend
JIŽ OD
571
Azzaro Chrome United
JIŽ OD
273
Azzaro Night Time Pour Homme
JIŽ OD
614
Azzaro Pour Homme
JIŽ OD
1.034
Azzaro Pour Homme Edition Noire
JIŽ OD
697
Azzaro Pour Homme Elixir
JIŽ OD
506
Azzaro Pour Homme Intense 2015
JIŽ OD
742
Azzaro Solarissimo Levanzo
JIŽ OD
888
Azzaro Solarissimo Marettimo
JIŽ OD
707
Azzaro Visit
JIŽ OD
417
Azzaro Wanted