30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Azzaro Pánské vůně

Značku Azzaro založil francouzsko-italský designér Loris Azzaro, který se narodil v Tunisku v roce 1933. V mládí se Azzaro vydal na svou životní pouť s jediným cílem, stát se novým objevem ve světě “haute couture”. Od jeho předčasné smrti v listopadu 2003 do roku 2011 vedla značku francouzská designérka Vanessa Sewardová. Značka Azzaro Couture vznikla v Paříži v roce 1962 a od roku 1968 exponenciálně rostla, i když v té době byl Azzaro známý spíše tím, že navrhoval a šil okouzlující šaty pro francouzskou smetánku. Jeho odvážné výtvory brzy zaujaly i širší veřejnost a všichni zatoužili po elegantním životním stylu a luxusu, který značka Azzaro ztělesňovala.

V průběhu let vydal Azzaro řadu kolekcí, které byly vždy stejně dráždivé a odvážné jako jeho slavné řetízkové šaty. Vytvořil také celou řadu dalších produktů, jako jsou doplňky a vůně, a tak postupně stal stejně známým pro své vůně, jako pro své módní kolekce. Azzaro vždy tvrdil, že čerpá inspiraci ze svého rodného Tuniska: "Nechal jsem se unášet atmosférou země mého dětství s jejími kořeněnými vůněmi, barvami, květinami a parfémy. Je to země, kde se skutečně stávám sám sebou, země, kde je všude moje oblíbená barva - azurové moře a blankytně modrá obloha."

Právě tato inspirace ho vedla k vydání jeho první vůně v roce 1975, podpisové vůně nazvané "Couture", kterou dodnes obdivují ženy po celém světě. Nemyslel ale jen na ženy, vytvořil také mnoho vůní a toaletních vod pro muže. Jednou z nejstarších a nejoblíbenějších je Azzaro pour Homme (1978), aromatická fougere dřevitá vůně, perfektní pro náročné muže. Další oblíbené pánské vůně a toaletní vody od Azzaro jsou například Acteuru (1989) s pikantní vůní růží, krásně aromatické citrusové podtóny v Chrome (1996), dřevitá a aromatická Pure Vetiver (2000), balzamické a kouřové podtóny vůně Visit for Měn 2003), tajemně aromatický kořeněný Onyx (2005) a teplé a kořenité citrusové tóny Jetlag (2006), to abychom jmenovali jen několik.
Zobrazit více