30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Calvin Klein Pánské vůně

Calvin Klein se narodil v roce 1942 a vyrůstal ve stejné oblasti Bronxu jako spolužáci Ralph Lauren a Robert Denning. Stal se jedním z nejznámějších amerických módních návrhářů všech dob. Navštěvoval Vysokou školu umění a designu, poté šel na prestižní Fashion College, tu sice nikdy absolvoval, ale to nezastavilo rozkvět jednoho z obrů módního průmyslu. V mládí na Kleina dohlížel Baron von Gunzburga, módní editor Vogue a Harper´s bazar, který se stal Kleinovou vstupenkou do světa elitní módy ještě předtím, než byla představena jeho první módní kolekce.

Sídlo společnosti zůstává na Manhattanu v New Yorku a je v současné době vlastněno americkým oděvním gigantem Philips -Van Heusen (PVH), který v prosinci 2002 koupil značku Calvin Klein. Od svého vzniku se značka Calvin Klein i nadále těší rostoucí oblibě a je trvale jednou z nejznámějších značek po celém světě, především kvůli výjimečnému úspěchu v odvětví pánské módy, pánských parfémů, vod po holení a také díky revoluci a dominanci ve světě pánského spodního prádla během počátku 80. let.

Calvin Klein má v portfoliu více než 10 značek - mezi nejznámější patří Calvin Klein Collection - sbírka upscale, top-end designového oblečení pro muže a ženy s černým štítkem; CK Calvin Klein se sportovní šedou značkou. Calvin Klein je základní módní značka pro muže a ženy a má bílý štítek. Calvin Klein Sport je sportovní verze řady s bílým štítkem, opět pro muže a ženy a byla navržena speciálně pro americký obchodní dům Macy's. Calvin Klein Jeans je jednou z nejznámějších značek v denimwear. Bylo to nejen oblečení, co přispělo k úspěchu společnosti Calvin Klein, ale i domácí dekorace (Calvin Klein Home), ložní prádlo (kolekce Khaki, která byla v roce 2008 přerušena), golfové vybavení, hodinky (Calvin Klein Watches & řada vůní pro muže, ženy a unisex, které se staly stejně oblíbené jako samotné oblečení.

První vůně pro muže byla vydána v roce 1981 a jednoduše nazvaná "Calvin". To se ukázalo být pozoruhodně populární u Kleinovy fanouškovské základny, a to ho také povzbudilo, aby vydal další parfémy, které jsou dodnes velmi oblíbené. Některé z nejznámějších vůní pro muže jsou Eternity for Men (1990), Escape for Men (1993), Eternity Summer for Men (nová vůně každý rok) a Obsession for Men (1986), která zůstává soudobou klasikou. Na trhu je k dnešnímu dni více než 30 vod po holení a toto číslo rozhodně není konečné, vzhledem k tomu, že Kleinova obchodní říše pokračuje v růstu.

V průběhu let Calvin Klein prožil turbulentní cestu podnikatelským světem a kvůli obrovským režijním nákladům téměř vyhlásil konkurz, ale poté vyhrál některé z nejžádanějších ocenění v módním světě. V roce 1974 byl prvním návrhářem, který získal ocenění za vynikající design v pánské a dámské módě od Rady módních návrhářů v USA a později i další ceny v letech 1981, 1983 a 1993.
Zobrazit více