Calvin Klein Pánské vůně

Calvin Klein se narodil v roce 1942 a vyrůstal ve stejné oblasti Bronxu jako spolužáci Ralph Lauren a Robert Denning. Stal se jedním z nejznámějších amerických módních návrhářů všech dob. Navštěvoval Vysokou školu umění a designu, poté šel na prestižní Fashion College, tu sice nikdy absolvoval, ale to nezastavilo rozkvět jednoho z obrů módního průmyslu. V mládí na Kleina dohlížel Baron von Gunzburga, módní editor Vogue a Harper´s bazar, který se stal Kleinovou vstupenkou do světa elitní módy ještě předtím, než byla představena jeho první módní kolekce.

Sídlo společnosti zůstává na Manhattanu v New Yorku a je v současné době vlastněno americkým oděvním gigantem Philips -Van Heusen (PVH), který v prosinci 2002 koupil značku Calvin Klein. Od svého vzniku se značka Calvin Klein i nadále těší rostoucí oblibě a je trvale jednou z nejznámějších značek po celém světě, především kvůli výjimečnému úspěchu v odvětví pánské módy, pánských parfémů, vod po holení a také díky revoluci a dominanci ve světě pánského spodního prádla během počátku 80. let.

Calvin Klein má v portfoliu více než 10 značek - mezi nejznámější patří Calvin Klein Collection - sbírka upscale, top-end designového oblečení pro muže a ženy s černým štítkem; CK Calvin Klein se sportovní šedou značkou. Calvin Klein je základní módní značka pro muže a ženy a má bílý štítek. Calvin Klein Sport je sportovní verze řady s bílým štítkem, opět pro muže a ženy a byla navržena speciálně pro americký obchodní dům Macy's. Calvin Klein Jeans je jednou z nejznámějších značek v denimwear. Bylo to nejen oblečení, co přispělo k úspěchu společnosti Calvin Klein, ale i domácí dekorace (Calvin Klein Home), ložní prádlo (kolekce Khaki, která byla v roce 2008 přerušena), golfové vybavení, hodinky (Calvin Klein Watches & řada vůní pro muže, ženy a unisex, které se staly stejně oblíbené jako samotné oblečení.

První vůně pro muže byla vydána v roce 1981 a jednoduše nazvaná "Calvin". To se ukázalo být pozoruhodně populární u Kleinovy fanouškovské základny, a to ho také povzbudilo, aby vydal další parfémy, které jsou dodnes velmi oblíbené. Některé z nejznámějších vůní pro muže jsou Eternity for Men (1990), Escape for Men (1993), Eternity Summer for Men (nová vůně každý rok) a Obsession for Men (1986), která zůstává soudobou klasikou. Na trhu je k dnešnímu dni více než 30 vod po holení a toto číslo rozhodně není konečné, vzhledem k tomu, že Kleinova obchodní říše pokračuje v růstu.

V průběhu let Calvin Klein prožil turbulentní cestu podnikatelským světem a kvůli obrovským režijním nákladům téměř vyhlásil konkurz, ale poté vyhrál některé z nejžádanějších ocenění v módním světě. V roce 1974 byl prvním návrhářem, který získal ocenění za vynikající design v pánské a dámské módě od Rady módních návrhářů v USA a později i další ceny v letech 1981, 1983 a 1993.

Zobraz vše

Calvin Klein časové osy

Calvin Klein
Kolekce
JIŽ OD
219
Calvin Klein CK All
JIŽ OD
264
Calvin Klein CK Be
JIŽ OD
260
Calvin Klein CK Free
JIŽ OD
436
Calvin Klein CK Man
JIŽ OD
247
Calvin Klein CK One
JIŽ OD
795
Calvin Klein CK One Gold
JIŽ OD
481
Calvin Klein CK One Platinum Edition
JIŽ OD
609
Calvin Klein CK One Red Edition for Him
JIŽ OD
559
Calvin Klein CK One Shock
JIŽ OD
697
Calvin Klein CK One Summer 2017
JIŽ OD
571
Calvin Klein CK One Summer 2018
JIŽ OD
571
Calvin Klein CK One Summer 2019
JIŽ OD
203
Calvin Klein CK2
JIŽ OD
460
Calvin Klein Contradiction
JIŽ OD
215
Calvin Klein Dark Obsession
JIŽ OD
429
Calvin Klein Encounter
JIŽ OD
481
Calvin Klein Encounter Fresh
JIŽ OD
406
Calvin Klein Escape
JIŽ OD
249
Calvin Klein Eternity
ETERNITYEternity od Calvina Kleina je svěží, květinová a aromatická...
JIŽ OD
278
Calvin Klein Eternity
JIŽ OD
947
Calvin Klein Eternity Air for Men
JIŽ OD
526
Calvin Klein Eternity Aqua
JIŽ OD
639
Calvin Klein Eternity for Men Intense
JIŽ OD
563
Calvin Klein Eternity Now For Men
JIŽ OD
405
Calvin Klein Euphoria
EUPHORIAEuphoria od Calvina Kleina je květinová a dřevitá vůně pro...
JIŽ OD
256
Calvin Klein Euphoria
JIŽ OD
1.097
Calvin Klein Euphoria Men Intense
JIŽ OD
438
Calvin Klein IN2U
JIŽ OD
1.183
JIŽ OD
1.132
Calvin Klein Obsessed for Men
JIŽ OD
246
Calvin Klein Obsession
JIŽ OD
602
Calvin Klein Obsession Night
JIŽ OD
377
JIŽ OD
526
Calvin Klein Truth