30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Dunhill Pánské vůně

Dunhill nebo Alfred Dunhill Ltd je britská značka designu a vůně. Jsou to dodavatelé džentlmenského luxusního zboží a kromě pánských oděvů a vonných látek jsou také známí pro své hodinky, kožené zboží a jemné kuřácké doplňky.

Je zajímavé, že Dunhill nebyl vždycky luxusní značkou, ani nenavrhoval oblečení. Příběh začíná, když mladý Alfred Dunhill převzal rodinnou společnost, podnik vyrábějící sedla. To bylo na přelomu století a Dunhill se velmi zajímal o to, co by mohla přinést budoucnost. Uvědomil si, že koně budoucnost nemají a že potřebuje přizpůsobit své podnikání novému způsobu přemísťování; automobilu. Začal prodávat příslušenství pro auta pro náročného gentlemana. Nazýval je "motority" a Dunhillovy výrobky zahrnovaly luxusní volanty, brýle, hodinky a soupravy první pomoci. Dunhill také vyrobil oblečení vyrobené tak, aby odolalo větru, stejně jako dýmku s předním sklem, aby mohli pánové kouřit i při jízdě v otevřeném kabrioletu. To vedlo k tomu, že Dunhill otevřel vlastní továrnu na dýmky a zapalovače v roce 1910, stejně jako výrobnu pánského oblečení. Zákazníci si brzy mohli koupit i obleky Dunhill a vody po holení se stejnou vynikající kvalitou.

Vůně jsou od počátku srdcem značky. První vůně Dunhill, Dunhill for Men, byla představena již v roce 1934. Tato dřevitáá a kořeněná směs má květinové detaily levandule, růže a duhovky s citrusem a dřevem. Je to klasická a typicky britská vůně, která vyhoví jakémukoliv gentlemanovi. Dunhill Edition (1984) je novější vůně, která je stále velmi populární. Je to aromatická fougere se spoustou citrusů a je k dispozici ve vynikající dárkové sadě se sprchovým gelem a balzámem po holení. Dunhill Icon (2015) byl moderní hit a opravdu zaujala i jeho těžkáu kovová lahvičkav, která je jak mužská, tak elegantní. Vůně uvnitř je luxusní aromatická citrusová vůně s vynikající dlouhou životností a koženou a kouřovou stopou. Intenzivnější a ostřejší speciální vydání, Dunhill Icon Elite, bylo představeno v roce 2016.

Alfred Dunhill byl velmi tvrdohlavý člověk a jeho požadavky na kvalitu a eleganci jsou pro společnost i dnes nepostradatelné. Podle legendy, když Dunhillův obchod v Londýně byl srovnán se zemí německými bombardéry ve 40. letech, Dunhill údajně přišel následující den a začal prodávat své zboží v troskách. Dunhill je podstatou britského gentlemana s moderním nádechem.
Zobrazit více