30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Givenchy Pánské vůně

Společnost Givenchy, která je synonymem pro pařížský styl, byl založena v roce 1952 hrabětem Hubertem de Givenchy. Kvůli své aristokratické výchově měl zpočátku nakročeno směrem k právnické kariéře, ale jeho srdce brzy překonalo přání rodičů a v mladém věku 17 let získal příležitost získat pracovní zkušenosti s návrhářem Jacquesem Fatehem. Postupně získával další zkušenosti mezi návrháři jako Lucien Lelong, Robert Piquet a Elsa Schiaparelli. Není divu, že poté, co získal tak skvělý náhled a zkušenosti v módním průmyslu, se debutová kolekce Givenchy stala okamžitým hitem a získala hodně chvály pro jedinečnou směsici francouzské elegance a amerického kouzla v elegantním a ženském stylu.

V roce 1952 se Givenchy rozhodl založit svou vlastní značku a založil svůj vlastní luxusní módní dům spolu s uvedením nové kolekce Les Séparables, která se skládala ze splývavých sukní a zdobných halenek vyrobených ze surové bavlny. Ve svých kolekcích pak Givenchy navrhoval i elegantní večerní šaty, ženské klobouky a obleky na míru, a tak se jméno Givenchy se stalo synonymem pro pařížský styl. Teprve v roce 1957 se rozhodl rozšířit svou činnost i na parfémy, a tehdy představil již zmíněný parfém "L'Interdit" inspirovaný Audrey Hepburnovou, jemný pudrový a květinový parfém s nádhernými hlubokými dřevitými podtóny odvozenými od santalového dřeva a vetiveru.

První pánské vůně od Givenchy byly představeny v roce 1959 s názvem "Eau de Vetiver" a "Monsieur de Givenchy". Tyto parfémy byly v té době velmi oblíbené nejen mezi muži, kteří se zajímali o módu, ale ještě více mezi širokou veřejností, což samozřejmě posílilo reputaci Givenchyho na celá desetiletí. Dalšími oblíbenými vůněmi mezi Givenchy kolekcí vůní a vod po holení pro muže jsou aromatické fougere tóny Xeryus (1989), teplé a pikantní orientální tóny Xeryus Rouge (1995), sladké a dřevité Pi (1998), aromaticky dřevité citrusové tóny Givenchy pour Homme (2002), svěží a pikantní akordy Play for Him (2008) a balsamické dřevité a kouřové tóny Only Gentlemen Only (2013), to abychom jmenovali jen několik.

Givenchy - nadčasová krása a klasická elegance
Zobrazit více