Givenchy Pánské vůně

Společnost Givenchy, která je synonymem pro pařížský styl, byl založena v roce 1952 hrabětem Hubertem de Givenchy. Kvůli své aristokratické výchově měl zpočátku nakročeno směrem k právnické kariéře, ale jeho srdce brzy překonalo přání rodičů a v mladém věku 17 let získal příležitost získat pracovní zkušenosti s návrhářem Jacquesem Fatehem. Postupně získával další zkušenosti mezi návrháři jako Lucien Lelong, Robert Piquet a Elsa Schiaparelli. Není divu, že poté, co získal tak skvělý náhled a zkušenosti v módním průmyslu, se debutová kolekce Givenchy stala okamžitým hitem a získala hodně chvály pro jedinečnou směsici francouzské elegance a amerického kouzla v elegantním a ženském stylu.

V roce 1952 se Givenchy rozhodl založit svou vlastní značku a založil svůj vlastní luxusní módní dům spolu s uvedením nové kolekce Les Séparables, která se skládala ze splývavých sukní a zdobných halenek vyrobených ze surové bavlny. Ve svých kolekcích pak Givenchy navrhoval i elegantní večerní šaty, ženské klobouky a obleky na míru, a tak se jméno Givenchy se stalo synonymem pro pařížský styl. Teprve v roce 1957 se rozhodl rozšířit svou činnost i na parfémy, a tehdy představil již zmíněný parfém "L'Interdit" inspirovaný Audrey Hepburnovou, jemný pudrový a květinový parfém s nádhernými hlubokými dřevitými podtóny odvozenými od santalového dřeva a vetiveru.

První pánské vůně od Givenchy byly představeny v roce 1959 s názvem "Eau de Vetiver" a "Monsieur de Givenchy". Tyto parfémy byly v té době velmi oblíbené nejen mezi muži, kteří se zajímali o módu, ale ještě více mezi širokou veřejností, což samozřejmě posílilo reputaci Givenchyho na celá desetiletí. Dalšími oblíbenými vůněmi mezi Givenchy kolekcí vůní a vod po holení pro muže jsou aromatické fougere tóny Xeryus (1989), teplé a pikantní orientální tóny Xeryus Rouge (1995), sladké a dřevité Pi (1998), aromaticky dřevité citrusové tóny Givenchy pour Homme (2002), svěží a pikantní akordy Play for Him (2008) a balsamické dřevité a kouřové tóny Only Gentlemen Only (2013), to abychom jmenovali jen několik.

Givenchy - nadčasová krása a klasická elegance

Zobraz vše

Givenchy časové osy

Givenchy
Kolekce
JIŽ OD
1.035
Givenchy Gentleman
JIŽ OD
1.667
Givenchy Gentleman (2017)
JIŽ OD
1.132
Givenchy Gentlemen Only
JIŽ OD
2.196
Givenchy Gentlemen Only Absolute
JIŽ OD
1.364
Givenchy Gentlemen Only Fraîche
JIŽ OD
2.263
Givenchy Gentlemen Only Intense
JIŽ OD
842
Givenchy Homme Blue Label
JIŽ OD
2.017
Givenchy Pi
JIŽ OD
1.132
Givenchy Pour Homme
JIŽ OD
960
Givenchy Xeryus