Guerlain Pánské vůně

Guerlain založil v roce 1828 Pierre-François Guerlain. Je to značně vlivná značka a má jeden z nejrespektovanějších odkazů ve světě parfémů. Jejich vůně jsou mnohými považovány za základní kámen moderní parfumerie. Mezi jejich nejznámější kolínské, vody po holení a vůně pro muže patří dřevitý Vetivér (1961) a L'Homme Ideal (2014).

Pierre Guerlain utekl z domova ve velmi mladém věku, aby se dostal pryč od svého otce a strávil nějaký čas v Anglii, kde získal vědecké vzdělání. Mladý chemik začal prodávat anglický ocet a parfémy na rue de Rivoli při návratu do Paříže. Jako chemik brzy přišel na to, jak si vyrobit vlastní vůně, a to byl začátek Guerlains. Rychle se stal jedním z nejslavnějších výrobců parfémů ve Francii.

Po smrti Guerlaina v roce 1864 zůstala společnost v rodině. Jeho dva synové převzali firmu a rozdělili si odpovědnost mezi sebe, jeden se zabýval obchodním aspektem věcí a druhý plnil roli výrobce vůní. Toto rozdělení se pro rodinu stalo důležitým a role parfémáře se v rodině dědila po více než sto let. Jacques Guerlain (1900-1955) vytvořil mnoho nejznámějších dámských parfémů, ale až jeho vnuk Jean Paul Guerlain se po roce 1950 začal opravdu věnovat pánským vůním a kolínským. Vytvořil Vetiver (1955), dřevitou vůni pro muže s hlubokými, zelenými dřevitými a travnatými tóny, stejně jako klasickou vůni Rogue (1965), orientální s citrusem, skořicí, kůží a vanilkou, elegantní a královskou. Thierry Wasser vyrobit novější vůni L'Homme Ideal (2014) s rozmarýnem a hořkým pomerančem na dřevitém základě a korunované sladkými tóny amaretta.

Zobraz vše

Guerlain časové osy

Guerlain
Kolekce
JIŽ OD
1.416
Guerlain Aqua Allegoria Limon Verde
JIŽ OD
1.079
Guerlain Eau de Fleurs de Cedrat
JIŽ OD
859
Guerlain Habit Rouge
JIŽ OD
1.734
Guerlain Habit Rouge L'Eau
JIŽ OD
848
Guerlain Homme
JIŽ OD
746
Guerlain L'Homme Ideal
JIŽ OD
582
Guerlain L'Homme Ideal Cologne
JIŽ OD
774
Guerlain L'Homme L'Eau Boisée
JIŽ OD
1.187
Guerlain L'Instant
JIŽ OD
1.706
Guerlain L’Homme Ideal Sport
JIŽ OD
991
Guerlain Vetiver