30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Guerlain Pánské vůně

Guerlain založil v roce 1828 Pierre-François Guerlain. Je to značně vlivná značka a má jeden z nejrespektovanějších odkazů ve světě parfémů. Jejich vůně jsou mnohými považovány za základní kámen moderní parfumerie. Mezi jejich nejznámější kolínské, vody po holení a vůně pro muže patří dřevitý Vetivér (1961) a L'Homme Ideal (2014).

Pierre Guerlain utekl z domova ve velmi mladém věku, aby se dostal pryč od svého otce a strávil nějaký čas v Anglii, kde získal vědecké vzdělání. Mladý chemik začal prodávat anglický ocet a parfémy na rue de Rivoli při návratu do Paříže. Jako chemik brzy přišel na to, jak si vyrobit vlastní vůně, a to byl začátek Guerlains. Rychle se stal jedním z nejslavnějších výrobců parfémů ve Francii.

Po smrti Guerlaina v roce 1864 zůstala společnost v rodině. Jeho dva synové převzali firmu a rozdělili si odpovědnost mezi sebe, jeden se zabýval obchodním aspektem věcí a druhý plnil roli výrobce vůní. Toto rozdělení se pro rodinu stalo důležitým a role parfémáře se v rodině dědila po více než sto let. Jacques Guerlain (1900-1955) vytvořil mnoho nejznámějších dámských parfémů, ale až jeho vnuk Jean Paul Guerlain se po roce 1950 začal opravdu věnovat pánským vůním a kolínským. Vytvořil Vetiver (1955), dřevitou vůni pro muže s hlubokými, zelenými dřevitými a travnatými tóny, stejně jako klasickou vůni Rogue (1965), orientální s citrusem, skořicí, kůží a vanilkou, elegantní a královskou. Thierry Wasser vyrobit novější vůni L'Homme Ideal (2014) s rozmarýnem a hořkým pomerančem na dřevitém základě a korunované sladkými tóny amaretta.
Zobrazit více