30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Guess Pánské vůně

Guess je francouzsko-americká módní značka založená počátkem 80. let. Značka je známá především díky džínám, stejně jako jejich vůním a kolínským. Některé z nejoblíbenějších vůní Guess pro muže jsou Guess Man (2006) a Guess Dare for Men (2014).

Společnost Guess, někdy stylizovaná jako GUESS? byla založena bratry Georges a Maurice Marcianovými počátkem 80. let. Později se k nim připojili jejich další bratři Armand a Paul a díky tomu je Guess opravdovou rodinnou společností. Bratři vyrostli v Maroku a pocházejí z dlouhé řady rabínů. Nenásledovali svou minulost a místo toho se obrátili k módě a provozovali několik obchodů s oblečením na jihu Francie. Koncem sedmdesátých let se začali zajímat o založení nového podniku v Americe a první obchod Guess otevřel své dveře v roce 1981 a byl umístěn v exkluzivní čtvrti Beverly Hills.

Zpočátku společnost prodávala pouze džíny pro ženy, ale v roce 1983 zavedla řadu pro muže. Guess byla jedna z prvních značek, která popularizovala seprané džíny a také si hodně hrála se zipem, napříkad zip na kotnících byl jedním z jejich nejznámějších designů. V té době byly džíny považovány za trochu mimo módu, ale díky silné marketingové kampani a s použitím inovativních návrhů vytvořili bratři Marciano novou módu denimu. Klasické džíny, které Marty Mcfly nosí ve filmech Zpátky do budoucnosti byly pro film skutečně vyrobeny podle značky Guess. Koneckonců, Beverly Hills je hned vedle Hollywoodu!

V uplynulých letech vydala společnost mnoho skvělých kolínských, vod po holení a parfémů. Guess Man (2006) je citronová vůně pro muže, která je založena na pelyňku a obsahuje zázvor, levanduli, santalové dřevo, balzám a jedli. Guess Suede (2007) je teplá, ale čerstvá směs čerstvých citrusů, semiše a kůže. Nedávným přírůstkem je Guess Dare for Men (2016), dobrodružná vůně se dřevem, kořením, jalovcem a pačuli.
Zobrazit více