30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Issey Miyake Pánské vůně

Issey Miyake je japonský designér, který je nejvíce známý pro svou dámskou módu a velmi oblíbené vůně. V 90. letech se stal mimořádně uznávaným, a kromě skvělých vůní jako Nuit d'Issey (1992) a Pleats Please (1993) také navrhl kostýmy pro baletní představení, vytvořil revoluční šicí počítače a dokonce navrhl známý rolák zakladatele společnosti Apple Steva Jobse, který Jobs nosil téměř každý den.

Návrhář se narodil v Hirošimě v roce 1938. Žil se svou rodinou, když město v roce 1945 zasáhla jaderná bomba a ukončila světovou válku. Přežil, ale jeho matka na následky bombardování zemřela. V roce 1964 absolvoval v oboru grafického designu. Cestoval a pracoval pro designové domy v Evropě, než se vrátil do Japonska, aby založil svou vlastní značku počátkem 70. let. Od počátku byl posedlý texturou a nejrůznějšími materiály, zejména tradičními metodami plisování. Jeho vzory kombinují tradiční s moderními. Mimo jiné vytvořil košile všeho druhu, zabalené do malých plastových trubek, laserově tištěné šaty a vytvořil stroj A-POC, který vytváří šaty podle digitálních instrukcí bez nutnosti šití.

První vůně Issey Miyake pro muže byla vypuštěna v roce 1994. Stejně jako jeho ostatní výtvory jsou kolínské i parfémy Issey Miyake často čisté a minimalistické. L'Eau d'Issey Pour Homme je osvěžující a maskulinní vůně používající silnou dávku yuzu, japonského grapefruitu, který je známý svou trpkou a chutnou vůní. Tato citrusová svěžest je vyvážena na bázi dřeva a koření. Tato vůně byla obrovským úspěchem a zůstává jednou z nejlepších vůní značky. Během let byla vydána v několika různých verzích, včetně L'Eau Bleu (2006), L'Eau d'Issey Homme Intense (2007), Oceanic Expedition (2015) a několika letních variací. Miyake vydal v roce 2014 druhou kolekci pánských vůní; Nuit d'Issey. Tato temná a tajemná večerní vůně pro muže je založena na několika zrnkách tmavého dřeva, kůže, černého pepře a kadidla.
Zobrazit více