Issey Miyake Pánské vůně

Issey Miyake je japonský designér, který je nejvíce známý pro svou dámskou módu a velmi oblíbené vůně. V 90. letech se stal mimořádně uznávaným, a kromě skvělých vůní jako Nuit d'Issey (1992) a Pleats Please (1993) také navrhl kostýmy pro baletní představení, vytvořil revoluční šicí počítače a dokonce navrhl známý rolák zakladatele společnosti Apple Steva Jobse, který Jobs nosil téměř každý den.

Návrhář se narodil v Hirošimě v roce 1938. Žil se svou rodinou, když město v roce 1945 zasáhla jaderná bomba a ukončila světovou válku. Přežil, ale jeho matka na následky bombardování zemřela. V roce 1964 absolvoval v oboru grafického designu. Cestoval a pracoval pro designové domy v Evropě, než se vrátil do Japonska, aby založil svou vlastní značku počátkem 70. let. Od počátku byl posedlý texturou a nejrůznějšími materiály, zejména tradičními metodami plisování. Jeho vzory kombinují tradiční s moderními. Mimo jiné vytvořil košile všeho druhu, zabalené do malých plastových trubek, laserově tištěné šaty a vytvořil stroj A-POC, který vytváří šaty podle digitálních instrukcí bez nutnosti šití.

První vůně Issey Miyake pro muže byla vypuštěna v roce 1994. Stejně jako jeho ostatní výtvory jsou kolínské i parfémy Issey Miyake často čisté a minimalistické. L'Eau d'Issey Pour Homme je osvěžující a maskulinní vůně používající silnou dávku yuzu, japonského grapefruitu, který je známý svou trpkou a chutnou vůní. Tato citrusová svěžest je vyvážena na bázi dřeva a koření. Tato vůně byla obrovským úspěchem a zůstává jednou z nejlepších vůní značky. Během let byla vydána v několika různých verzích, včetně L'Eau Bleu (2006), L'Eau d'Issey Homme Intense (2007), Oceanic Expedition (2015) a několika letních variací. Miyake vydal v roce 2014 druhou kolekci pánských vůní; Nuit d'Issey. Tato temná a tajemná večerní vůně pro muže je založena na několika zrnkách tmavého dřeva, kůže, černého pepře a kadidla.

Zobraz vše

Issey Miyake časové osy

Issey Miyake
Kolekce
JIŽ OD
547
Issey Miyake L'Eau d'Issey
JIŽ OD
513
Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme
JIŽ OD
820
Issey Miyake L'Eau Majeure d'Issey
JIŽ OD
1.391
JIŽ OD
1.436
Issey Miyake Nuit d'Issey Belu Astral
JIŽ OD
812
Issey Miyake Nuit d'Issey for Men
JIŽ OD
1.419
Issey Miyake Nuit d'Issey Parfum