30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

John Varvatos Pánské vůně

John Varvatos se narodil v Detroitu v roce 1966. Jeho rodina pochází z řeckého ostrova Cefalonia, odkud má své neobvyklé příjmení Varvatos.

Varvatos začal pracovat v módním průmyslu u Polo Ralph Lauren, když mu bylo pouhých 17 let. Po shromáždění dostatku zkušeností opustil společnost Ralph Lauren v roce 1990, aby se stal vedoucím oddělení pánských oděvů u Calvina Kleina. Byl mimo jiné odpovědný za vynález tzv. boxerbriefs (pánské boxerky).

V roce 1995 se Varvatos vrátil do společnosti Ralph Lauren, tentokrát jako šéf celého oddělení pánské módy, kde také založil dceřinou společnost Polo Jeans.

Varvatos se v roce 1999 poté, co pracoval pro jiné společnosti celých 16 let, rozhodl založit svou vlastní značku. Podnikání začalo oděvní kolekcí, která byla představena v roce 2000 v New Yorku. Později ten rok otevřel Varvatos v New Yorku svůj první butik.

Vedle svého vlastního módního domu včetně oblečení, obuvi, tašek a brýlí Varvatos spolupracoval také s různými značkami, aby vytvořil vydání omezené edice pro zvláštní příležitosti. Za zmínku stojí spolupráce s firmou Converse při vytváření špičkových modelů obuvi a práce Varvatose pro automobilku Chrysler na limitované edici jejich modelu Chrysler 300.

První vůně od Johna Varvatose byla vydána v roce 2005 a nazvaná prostě John Varvatos. Je v jednoduché, ale velmi stylové lahvičce, která představuje Varvatosův styl inspirovaný rock and rollem. Vůně obsahuje tóny kůže, švestky a fíků.

Jedním z nejprodávanějších parfémů pro muže od společnosti Varvatos je Artisan (2009). Voda po holení byla vydána v roce 2009 a byla popsána jako bylinná vůně s citrusovými tóny. Varvatos měl při její tvorbě na mysli jaro a čerstvý vzduch a jak vůně, tak i lahvička obalená vlněným materiálem mají nádech vintage.
Zobrazit více