30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Karl Lagerfeld Pánské vůně

Karl Lagerfeld je slavný designér známý pro svou couture módu, lásku k umění a jedinečný osobní styl.

Tento francouzsko-německý módní návrhář je docela záhadná povaha a není příliš známo o jeho původu či osobním životě. Ve skutečnosti nikdy nezveřeknil datum svého narození a poskytl tisku několi různých dat. Víme, že vyrostl v severním Německu, kde jeho otec vlastnil mlékárnu. V roce 2008 se v německém tisku objevil důkaz, že se Lagerfeld narodil v roce 1933.

Po dokončení studií ilustrace a historie začátkem padesátých let minulého století pracoval Lagerfeld pro Balmaina, používající pseudonym Roland Karl. Do světa velké módy se dostal poté, co se zúčastnil soutěže, kde získal první cenu za zimní kabát. Tak získal návrhářskou pozici u Jeana Patou, respektovaného francouzské návrháře, který je také známý svými parfémy. Lagerfeld pro ně koncem 60. let navrhl koncepční kousky. Od té doby pracoval pro řadu značek, mezi nimi i Chanel, od roku 1983 byl hlavním návrhářem značek Fendi, Chloé a Macy's.

Lagerfeld je často popisován jako zázrak nebo génius. Vedle módního designu je nadšený ilustrátor, architekt, filmový tvůrce a fotograf, který sám natáčí většinu svých reklamních kampaní. Je také známý pro své dechberoucí sbírky literatury a umění, stejně jako nádherné domy, často vyzdobené v historizujícím stylu a naplněné jedinečnými díly vytvořenými těmi nejvýznamnějších umělců světa. Nikdy se neoženil, ale měl dlouholetý vztah s pařížským aristokratem Jacquesem de Bascher de Beaumarchais, který zemřel v roce 1989.

První vůně Karl Lagerfeld byla představena již v roce 1978. Je to dřevitá a vonná vůně plná vlažných tónů tabáku, santalového dřeva, kořene kosatce a jantaru. Jiné vůně Lagerfeld zahrnují orientální kořeněná Photo (1990) s citrusy a květinami a čerstvou a komplexní vůni Jako (1998). Mezi modernějšími vůněmi najdeme Karl Lagerfeld for Him (2014), vůně fougere s aromatickými podtóny a levandulovým olejem, jablkem a fialkou na dřevitém základu.
Zobrazit více