30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Mäurer & Wirtz Pánské vůně

Společnost Mäurer & Wirtz byla založena v roce 1845 Michaelem Mäurerem a jeho nevlastním synem Andreasem Wirtzem. Jejich první podnik vznikl v německém městě Aachen, kde společnně vyráběli mýdla a čistící prostředky. Mäurer & Wirtz se od 19. století rozšiřovali a společnost se nyní více zaměřuje na vůně. 4711 je zdaleka nejoblíbenější vůně ve jejich sortimentu. 4711 je klasická citrusová kolínská původně vytvořená koncem 17. století. 4711 je stále vyráběn s použitím originálního receptu a designu flakonu.

Po všech těchto letech je podnikání ještě částečně vlastněno rodinou, což je docela slušný výkon. V roce 2014 oslavila kolínská 4711 své 222. narozeniny a jen pár let předtím byla představena kolekce Unisex 4711 Acqua Colonia (2009) s více než 10 různými kombinacemi přísad. Legenda říká, že původní tvůrce vůně 4711, obchodník Wilhelm Mülhens, dostal jako svatební dar láhev zázračné vody. Tuto parfémovanou vodu mu daroval kartuziánský mnich a později se stala kolínskou 4711, jak ji známe. Vlajkový obchod 4711, který se nachází na Glockenglasse, je oblíbenou turistickou atrakcí pro nadšence vůně. Aromatická pánská vůně obsahuje citrusové akcenty pomerančového oleje a citronu.

Další stálicí je originální vůně Tabac, která se dostala na trh v roce 1955. Je tak oblíbená, že má vlastní stránku na Wikipedii. Nyní společnost řadu Tabac rozšiřuje, aby obsahovala toaletní vodu Tabac, kolínskou, holicí mýdlo, vodu po holení a deodorant.

S více než 170 lety zkušeností Mäurer & Wirtz ušli dlouhou cestu, ale ještě rozhodně nejsou na konci. Společnost pokračuje v růstu získáváním různých prestižních značek, jako jsou Strellson, Baldessarini a mnoho dalších.
Zobrazit více