30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Prada Pánské vůně

Prada je italská luxusní módní firma založená v roce 1913 bratry Mariem a Martinem Pradovými. Společnost je od roku 1978 pod vedením Miuccie Prada, vnučky Maria. Do té doby byla Prada do značné míry prodejcem koženého zboží, ale po změně vedení se Prada stala módním domem, který dnes známe.

Miuccianina vlastní tvorba pro Pradu byla zahájena v roce 1979 a dosáhla velkého úspěchu. Když se Miuccia setkala s Patriziem Bertellim, obchodníkem s koženým zbožím, začala vytvářet své první batohy a kabelky, které se brzy staly bestsellery. Podařilo se jí otevřít druhý butik v Miláně a v té době se k jejímu podnikání připojil i Bertelli. Její první dámská kolekce vznikla v roce 1988, rok po svatbě s Bertellim. V roce 1992 představila módní kolekci pojmenovanou po své přezdívce Miu Miu, která představuje kreativní a neobvyklý styl nehezkého šik oblečení. Kolekce pánských oděvů byla představena v roce 1993. Prada je na každé mezinárodní módní přehlídce od konce 80. let minulého století a dodnes je velmi významným módním domem.

Vůně značky Prada jsou vyráběny ve spolupráci s Puigem, který spolupracuje s dalšími slavnými módními společnostmi, jako jsou Jean Paul Gaultier nebo Valentino. První vůní, kterou si podmanila masový trh, byla Prada Eau de Parfum (2004). Nicméně Prada vůně byly zpočátku umělecké výtvory, obsahující pouze jednué vonnou složku. Ty byly pak prezentovány s mírnou modifikací, čímž vznikla řada Infusion Line. Infusion D'Homme (2008) je toaletní voda pro muže, jejíž hlavní složka, kosatec, je doplněna vetiverem a kadidlem. Jiné oblíbené vůně pro muže jsou Amber Pour Homme (2006) a Luna Rossa (2012).
Zobrazit více