Yves Saint Laurent Pánské vůně

Yves Saint Laurent začal svou hvězdnou kariéru jako jeden z nejlepších návrhářů pánské módy a výrobců vod po holení pod bdělým dohledem Christiana Diora poté, co získal úspěch svými asymetrickými koktejlovými šaty - ty nastartovaly jeho kariéru a byly to jedny z nejinspirativnějších a nejodvážnějších stylových výtvorů jeho života. Když uslyšel o jeho úspěchu, Dior ho okamžitě najal a po Diorově smrti v roce 1957 ho Lauren nahradil ve společnosti jako hlavní návrhář haute couture.

Když vypukla alžírská válka za nezávislost, Laurent musel vstoupit do armády a v důsledku toho ztratil své místo u Diora. Po krátké přestávce v nemocnici si Laurent v roce 1962 vytvořil svůj vlastní módní a parfumerní dům, a tehdy začal jeho podnik skutečně vzkvétat, což bylo podpořeno přidáním kolekce pánského oblečení v roce 1974. Na základě dokonalé krejčoviny a francouzského vytříbeného stylu se Yves Saint Laurent snažil vybudovat značku, která by obsahovala klíčové oděvy pro muže, které budou nadčasové, a to je něco, co dnes pokračuje, dlouho po smrti zakladatele v roce 2008 ve věku 71 let.

Říše Yves Saint Laurent posilovala, a tak se pustil do projektů mimo módní svět s vodami po holení a kolínskými, což byl jeden z jeho největších úspěchů. Díky vlajkovým obchodům po celé Americe a po celém světě je snadné pochopit, proč tato okamžitě rozpoznatelná značka zůstává tak oblíbená a milovaná, a proč má hned od začátku věrnou fanouškovskou základnu. Tento úspěch nepřicházel bez stiné stránky - Laurent byl během své kariéry silně kritizován a to se týkalo i jeho parfémů - měl zájem prosazovat smyslné a silné vůně, které by odrážely osobnost jeho zákazníků a toto bylo často považováno za nerozumné a příliš dominantní. Toto spolu s kritikou, že nabádá k užívání drog svou vodou po holení Opium pour Homme (1995), bylo pro Laurenta pochopitelně znepokojivé, nicméně vytvoření mužské vůně Kouros v roce 1981 umlčelo většinu kritiků, když se stalo jednou z moderních klasik a jednou z nejprodávanějších vůní světa parfémů.

Je třeba říci, že YSL má jedny z nejvíce fascinujících parfémů pro muže - podporují svobodu projevu, v což Laurent tak silně věřil. L'Homme (2006) a L'Homme Libre (2011) jsou jedny z nejprodávanějších vůní, které jsou čerstvé a mladé, stejně jako mužské. La Nuit de L'Homme (2009) je plná síly a silných ingrediencí a společnost Laurent ji představila jako vůni plnou kontrastů a napětí. Rive Gauche pour Homme byla oslavou kolekce obchodů, které prodávaly luxusní pánské oblečení a brzy se stala ikonou úspěchu módního domu.

Zobraz vše

Yves Saint Laurent časové osy

Yves Saint Laurent
Kolekce
JIŽ OD
1.039
Yves Saint Laurent Kouros
JIŽ OD
1.899
Yves Saint Laurent L'Homme
JIŽ OD
1.631
Yves Saint Laurent L'Homme Ultime
JIŽ OD
623
Yves Saint Laurent La Nuit de L'Homme
JIŽ OD
971
Yves Saint Laurent Opium for Men
JIŽ OD
1.908
Yves Saint Laurent Pour Homme
JIŽ OD
766
Yves Saint Laurent Y
Y