Acqua di Parma Parfém & Dámské vůně

Společnost Acqua di Parma byla založena v roce 1916 a je italským dodavatelem luxusních výrobků se zaměřením na vůně a vonné svíčky. Společnost začala prodávat kolínské vody v Parmě v Itálii a stala se známá svými lehkými a čerstvými vůněmi. Jejich nejznámější kolínská, prostě pojmenované Colonia, proslavila Acqua di Parma v Evropě.

Ve třicátých letech začala Acqua di Parma používat své ikonické láhve a krabičky, kulaté žluté "kloboukové krabice" vyráběné ručně, podle nichž je jejich vůně okamžitě rozpoznatelná. Brzy se lidé jen hrnuli, aby si koupili elegantní vůně Art Deco a v důsledku toho se společnost rozšířila do nových oblastí. A co je nejdůležitější, společnost začíná spouštět unisex vůně.

Acqua di Parma je nyní známá po celém světě, a dokonce má luxusní lázeňské letovisko v Itálii. Přes svůj úspěch stále vytvářejí své výrobky, a jako vždy vyrábějí a shromažďují vše ručně a používají pouze přírodní ingredience.

První dámská vůně byla vhodně nazvaná Profumo (1930), což prostě znamená parfém. Až do vydání tohoto produktu společnost vydávala pouze kolínské pro muže. V roce 1999 společnost Acqua di Parma představila novou sérii vůní jak pro muže, tak pro ženy, nazvanou Blu Mediterraneo. Řada je inspirována středomořským životem a představuje místní bylinky, ovoce a květiny. Příkladem této kolekce je svěží a lehká Bergamotto di Calabria (2010) s bergamotem z jižní Itálie. Dalším moderním parfémem pro ženy je krásná Magnolia Nobile (2009), která je samozřejmě založena na vůni květů magnólie a klasických citronových tónech, a která se stala podpisovou vůní Acqua di Parma.

Zobraz vše

Acqua di Parma časové osy

Acqua di Parma
Kolekce
JIŽ OD
1.827
Acqua di Parma Acqua di Parma Magnolia Nobile
JIŽ OD
2.757
Acqua di Parma Acqua Nobile Gelsomino
JIŽ OD
2.142
Acqua di Parma Acqua Nobile Iris
JIŽ OD
2.603
Acqua di Parma Acqua Nobile Rosa
JIŽ OD
742
Acqua di Parma Colonia
JIŽ OD
1.809
Acqua di Parma Colonia Assoluta
JIŽ OD
597
Acqua di Parma Colonia Club
JIŽ OD
1.354
Acqua di Parma Colonia Intensa
JIŽ OD
597
Acqua di Parma Colonia Pura
JIŽ OD
2.429
Acqua di Parma Gelsomino Nobile
JIŽ OD
2.115
Acqua di Parma Iris Nobile
JIŽ OD
1.585
Acqua di Parma Magnolia Nobile
JIŽ OD
2.614
Acqua di Parma Peonia Nobile
JIŽ OD
2.384
Acqua di Parma Rosa Nobile