30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Acqua di Parma Parfém & Dámské vůně

Společnost Acqua di Parma byla založena v roce 1916 a je italským dodavatelem luxusních výrobků se zaměřením na vůně a vonné svíčky. Společnost začala prodávat kolínské vody v Parmě v Itálii a stala se známá svými lehkými a čerstvými vůněmi. Jejich nejznámější kolínská, prostě pojmenované Colonia, proslavila Acqua di Parma v Evropě.

Ve třicátých letech začala Acqua di Parma používat své ikonické láhve a krabičky, kulaté žluté "kloboukové krabice" vyráběné ručně, podle nichž je jejich vůně okamžitě rozpoznatelná. Brzy se lidé jen hrnuli, aby si koupili elegantní vůně Art Deco a v důsledku toho se společnost rozšířila do nových oblastí. A co je nejdůležitější, společnost začíná spouštět unisex vůně.

Acqua di Parma je nyní známá po celém světě, a dokonce má luxusní lázeňské letovisko v Itálii. Přes svůj úspěch stále vytvářejí své výrobky, a jako vždy vyrábějí a shromažďují vše ručně a používají pouze přírodní ingredience.

První dámská vůně byla vhodně nazvaná Profumo (1930), což prostě znamená parfém. Až do vydání tohoto produktu společnost vydávala pouze kolínské pro muže. V roce 1999 společnost Acqua di Parma představila novou sérii vůní jak pro muže, tak pro ženy, nazvanou Blu Mediterraneo. Řada je inspirována středomořským životem a představuje místní bylinky, ovoce a květiny. Příkladem této kolekce je svěží a lehká Bergamotto di Calabria (2010) s bergamotem z jižní Itálie. Dalším moderním parfémem pro ženy je krásná Magnolia Nobile (2009), která je samozřejmě založena na vůni květů magnólie a klasických citronových tónech, a která se stala podpisovou vůní Acqua di Parma.
Zobrazit více