Acqua di Parma Parfém & Dámské vůně

Společnost Acqua di Parma byla založena v roce 1916 a je italským dodavatelem luxusních výrobků se zaměřením na vůně a vonné svíčky. Společnost začala prodávat kolínské vody v Parmě v Itálii a stala se známá svými lehkými a čerstvými vůněmi. Jejich nejznámější kolínská, prostě pojmenované Colonia, proslavila Acqua di Parma v Evropě.

Ve třicátých letech začala Acqua di Parma používat své ikonické láhve a krabičky, kulaté žluté "kloboukové krabice" vyráběné ručně, podle nichž je jejich vůně okamžitě rozpoznatelná. Brzy se lidé jen hrnuli, aby si koupili elegantní vůně Art Deco a v důsledku toho se společnost rozšířila do nových oblastí. A co je nejdůležitější, společnost začíná spouštět unisex vůně.

Acqua di Parma je nyní známá po celém světě, a dokonce má luxusní lázeňské letovisko v Itálii. Přes svůj úspěch stále vytvářejí své výrobky, a jako vždy vyrábějí a shromažďují vše ručně a používají pouze přírodní ingredience.

První dámská vůně byla vhodně nazvaná Profumo (1930), což prostě znamená parfém. Až do vydání tohoto produktu společnost vydávala pouze kolínské pro muže. V roce 1999 společnost Acqua di Parma představila novou sérii vůní jak pro muže, tak pro ženy, nazvanou Blu Mediterraneo. Řada je inspirována středomořským životem a představuje místní bylinky, ovoce a květiny. Příkladem této kolekce je svěží a lehká Bergamotto di Calabria (2010) s bergamotem z jižní Itálie. Dalším moderním parfémem pro ženy je krásná Magnolia Nobile (2009), která je samozřejmě založena na vůni květů magnólie a klasických citronových tónech, a která se stala podpisovou vůní Acqua di Parma.

Zobraz vše

Acqua di Parma časové osy

Acqua di Parma
Kolekce
JIŽ OD
2.794
Acqua di Parma Acqua di Parma Magnolia Nobile
JIŽ OD
2.787
Acqua di Parma Acqua Nobile Gelsomino
JIŽ OD
2.079
Acqua di Parma Acqua Nobile Iris
JIŽ OD
2.526
Acqua di Parma Acqua Nobile Rosa
JIŽ OD
583
Acqua di Parma Colonia
JIŽ OD
1.756
Acqua di Parma Colonia Assoluta
JIŽ OD
1.256
Acqua di Parma Colonia Club
JIŽ OD
554
Acqua di Parma Colonia Intensa
JIŽ OD
786
Acqua di Parma Colonia Pura
JIŽ OD
2.297
Acqua di Parma Gelsomino Nobile
JIŽ OD
2.168
Acqua di Parma Iris Nobile
JIŽ OD
2.240
Acqua di Parma Magnolia Nobile
JIŽ OD
1.985
Acqua di Parma Peonia Nobile
JIŽ OD
5.863
Acqua di Parma Profumo
JIŽ OD
885
Acqua di Parma Rosa Nobile