30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků
Sledované Doručení s Direct Link

Alaia Paris Parfém & Dámské vůně

Značka Alaia Paris byla založena v Tunisu narozeným návrhářem Azzedinem Alaiou. V 80. letech se jeho bohaté vzory staly slavnými a jeho kolekce byly popisovány jako nadčasové módní styly, které symbolizují moderní ženu. To se odráží také v podpisové vůni, která vyšla v roce 2015.

Azzedine Alaia se narodil v Tunisu, ale přestěhoval se do Paříže v roce 1957, aby usiloval o svůj sen stát se módním návrhářem. Tam pracoval pro Christiana Diora, Guye Laroche a Thierry Muglera předtím, než si v 70. letech otevřel v Paříži malý krejčovský ateliér. V následujícím desetiletí vytvořil svou první kolekci značky Alaia, která mu přinesla celosvětový úspěch. V roce 1984 získal cenu Oscar de la Mode za nejlepšího designéra roku a těšil se rychle rostoucí mezinárodní slávě. S podporou slavných módních editorů se značka rychle rozvinula a do konce 80. let 20. století otevřel Alaia v USA dvě prodejny. Jeho dámské oblečení mu vyneslo přezdívku 'The King of Cling'. Po tichém období v devadesátých letech se Alaia v roce 2000 vrátil do partnerství s módním gigantem Prada, ale v roce 2007 se mu podařilo získat téměř od skupiny Prada všechna práva na jeho návrhy.

To udělalo z Azzedina Alaia jednoho z mála návrhářů, kteří si dokázali koupit své jméno a značku od globálního módního hráče. Za své úspěchy získal v roce 2008 francouzské rytířství. Slavní obdivovatelé díla Azzedina Alaiaho jsou mimo jiné: Greta Garboová, Grace Jonesová (která předvádí řadu jeho návrhů v klasické bondovce Vyhlídka na vraždu), Madonna, Naomi Campbellová, Shakira a Michelle Obamová.

Alaia Paris uvedla svou kolekci vůní podpisovou vůní Alaia Paris for Women (2015). Vůni vytvořila Marie Salamagneová, která dříve vytvořila parfémy pro značky jako jsou Armani, Grès, Jo Malone, Kenzo, Vivien Westwoodová a Yves Saint Laurent. Myšlenka parfému je údajně vůně "studené vody, která dopadá na horkou křídu". Kombinuje teplou kůži a pižmové tóny s růžovým pepřem a květinovými tóny frézie a pivoňky. Stejně jako obsah, černozlatá láhev je inspirována "Alaia ženou", která je smyslná, emancipovaná a vědomá si své tělesnosti. Lahvičku navrhl sochař Martin Szekely.
Zobrazit více
Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje
Upozornění
na prodej
Tipy pro
krásu
Slevové
kódy