30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Annick Goutal Parfém & Dámské vůně

Annick Goutal je francouzský parfémový dům. Jsou známí jako jedni z nejvýznamnějších nezávislých výrobců parfémů a od konce 70. let poskytují zákazníkům vysoce koncepční vůně nejvyšší kvality. Annick Goutalová byla přirozený talent, když se jednalo o parfémy. Byla kreativním géniem, který se od raného věku zajímal o umění a vůně a byla také požehnána fantastickým smyslem pro vůni. Ačkoli začala jako modelka, později založila společnost vyrábějící produkty péče o pleť se svým přítelem. Zjistila, že je více fascinována vůněmi a balením výrobků a zkušeností s jejich používáním než účinky krémů. To vedlo k tomu, že si uvědomila, že by se měla zaměřit na luxusní parfumerie, kde se seznámila s perfumérem Henri Sorsanem v roce 1977. Sorsano byl zkušený výrobce vůní, která Goutalové ukázala tajemství řemesla. Poté se cvičila mnoho let, aby se sama stala parfumérem. Stejně jako mnoho nezávislých parfumérů se více zajímala o parfém jako o umění než o módní doplněk. Její vůně, vyvinutá společně s Isabelle Doyenovou, jsou inspirovány místy a myšlenkami a často mají orientální vliv.

Mnoho parfémů Goutalové je unisex, ale většina je vytvořena výhradně pro ženy. Rose Absolute (1984) je intenzivní květinová vůně ze šesti různých druhů růží, které byly pečlivě navrstveny, aby vytvořily pocit růžové zahrady. Petit Cherie (1998) je rozkošná a ovocná vůně s broskví, růžovým pižmem, vanilkou a čerstvě řezanou trávou. Ce Soir Ou Jamais (1999), která byla posledním parfémem Goutaové a jejíž vývoj trval 10 let, je jemná vůně, která spojuje růžové tóny s hruškou, vínem a ambretem, a odráží vůni, kterou ucítila jednou ráno při návštěvě kostela. Songs (2005) je pozdější vůně vytvořená spolupracovnicí Goutalové Isabelle Doyenovou a stala se jedním z nejoblíbenějších parfémů značky s hladkou a krémovou vůní na květinách frangipani.

Dcera Annicky, Camille Goutalová, převzala společnost poté, co její matka zemřela. Je také parfumérka a převzala práci matky. Jednou z nejslavnějších novějších vůní značky Goutal byla řada Les Orientalistes. Jedná se o tři vůně inspirované Orientem a obsahuje tři typické tóny z této oblasti, jantar, kadidlo a myrhu. Vůně se jmenují Ambre Fétiche, Myrrhe Ardente a Encens Flamboyant a byly vydány v roce 2007. V roce 2014 společnost Goutal otevřela nádherný nový butik v manhattanské West Village a prodejny Annick Goutal jsou také v Londýně a Paříži.
Zobrazit více