30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků
Sledované Doručení s Direct Link

Bogner Parfém & Dámské vůně

Spolu se svou ženou Marií, mezinárodně známou šampiónkou v severské kombinaci, založil Willy Bogner senior před druhou světovou válkou proslulou společnost Bogner vyrábějící sportovní oblečení. Profesionální lyžaři začali dovážet lyžařské oblečení a sportovní zboží z Norska do Německa na počátku 30. let. Když se ke společnosti připojila jeho žena, vyvinula první originální návrhy, kterých si mezinárodní tisk rychle všiml. Od poloviny 50. let 20. století se jméno Bogner pojí s elegantním a vysoce kvalitním sportovním oblečením. Maria Bognerová představila nyní legendární B-doplněk, který až do dnešního dne skvěle zdobí všechny výrobky značky Bogner. Objevilo se i během odhalování nově zrekonstruované Brandenburské brány, kterou odhaloval Willy Bogner junior v roce 2002.

S nadšením pro zimní sporty v rodině se mladší Willy Bogner stal ještě slavnějším než jeho otec a zúčastnil se olympijských her v letech 1960 a 1964. Po ukončení své lyžařské kariéry se konečně připojil k rodinnému podnikání na plný úvazek v sedmdesátých letech. V té době se mladý podnikatel také setkal s manželkou Soníou, brazilskou modelkou, se kterou se sznámil během fotografování rekamní kampaně pro značku Bogner. Pár se začal více soustředit na mezinárodní trhy jako USA a po smrti Williama Bognera staršího převzali management. Sonía Bognerová byla jmenována vedoucí designu v roce 1979 a od té doby vydala vlastní úspěšnou kolekci elegantních dámských oděvů.

Další z vášní Willyho Bognera mladšího je jeho mezinárodně uznávaná práce ve filmu. Natočil a režíroval řadu lyžařských filmů a jeho odbornost v oboru mu přinesla pozici vedoucího kameramana pro několik neslavných lyžařských scén ve 4 filmech s Jamesem Bondem.

První vůně Bogner pro ženy byla představena v roce 1985. Bogner Woman No. 1 (1985) je květinová vůně, která byla vydána jako doprovodná vůně pro pánský parfém ze stejného roku. Po pěti letech se Bogner Women (1990) znovu objevila s kyticí květinových a ovocných tónů. Ženská verze Fire & Ice (2011) je čerstvá květinová a ovocná vůně inspirovaná přitažlivostí protikladů. Nejslavnější vůní z řady Sonîa Bogner je orientální květinová Sonia Bogner Now (1991), která kombinuje květinové tóny a jantar s citronovými podtóny. Jako součást kolekce Bogner Heritage vydané v olympijském roce 2012 byla představena Bogner Heritage Edition for Women (2012). Lahvička připomíná kampaně Bogner ze 60. let a je ve světle růžové, která odpovídá barvám sportovkyň reprezentujících Německo na zimních olympijských hrách 2012.

Bogner je k dispozici ve více než 30 zemích světa a tvoří dámskou, pánskou a dětskou módu, doplňky, sportovní oblečení a vůně.
Zobrazit více
Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje
Upozornění
na prodej
Tipy pro
krásu
Slevové
kódy