30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Cacharel Parfém & Dámské vůně

Francouzský gigant Cacharel, založený v roce 1962 Jeanem Bousquetem, který vyrábí oblečení, parfémy a doplňky, je jedním z nejznámějších jmen v módních domech jak pro muže, tak pro ženy po celém světě. Jméno pochází z místního hovorového termínu pro Anas querquedula, což je malá kachna pocházející z regionu Camargue ve Francii. Značka Cacharel získala proslulost poté, co se na obálce Elle v roce 1963 objevila jedna z jejích moderních růžových košil, a pověst společnosti se dále šířila od sedmdesátých let.

Bousquet se narodil jako syn obyčejného prodavače šicích strojů a strávil dětství ponořen do výroby oděvů, a tedy i jeho další vývoj byl předem daný, vyučil se jako krejčí ve velmi mladém věku. Pak pracoval dva roky jako návrhář, hlavně dámské módy, než se usadil v Paříži, a nakonec založil svůj vlastní módní dům v Le Marais, kde ho úspěch jeho první kolekce vedl k tomu, že vytvořil známou značku Cacharel.

Po úspěchu v Elle a halenky seersucker, díky které se proslavil, šel Cacharel ve stopách mnoha svých konkurentů tím, že vstoupil i do světa vůně a parfémů. Bousquet chtěl vytvářet vůně především pro ženy, pověřil tedy L'Oreal vytvořením parfému pro jeho značku, a tak vznikla úspěšná a kultovní vůně Anais Anais, představená v roce 1978. Tento parfém byl a stále je považován za ultra-ženskou vůni, vonící bohatstvím květin.

Poté, co si uvědomil svůj potenciál ve světě parfémů, Bousquet pokračoval v tvorbě mnoha dalších vůní pro ženy včetně Loulou (1987), Eden (1994), Loulou Blue (1995), Eau d'Eden (1996), Noa (1998) (2002), Amor Amor (2003), Amor Amor Eau Fraiche (2005 a 2006), Noa Perle (2006) a Promesse (2005).

Ačkoli úspěšně působí na trhu s vonnými látkami a parfémy, značka Cacharel si také upevnila své místo v oblasti dámské módy díky hvězdám jako Ashley Bensonová, Mila Kunisová, Cara Delevingneová a Meryl Streepová, které nosí oděvy této módní dámské značky. Modelky Gisele Buendchenová, Vanessa Hudgenová a Shu Uemura předváděly pro Cacharel po Kate Mossové, která byla tváří Anais Anais a Laetitii Castaové pro Promesse a povzbudily fanynky, aby následovaly mladou, ženskou módu, kterou značka představuje.
Zobrazit více