30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Calvin Klein Parfém & Dámské vůně

Značka Calvin Klein, pojmenovaná po svém zakladateli Calvinu Kleinovi, je jedním z předních módních domů 20. a 21. století. Všechno to začalo v roce 1968, kdy si Klein otevřel svůj první obchod v Yorkském hotelu v New Yorku a představil první kolekci "mladých, nenápadných kabátů a šatů" a brzy získal popularitu poté, co se objevil na obálce Vogue v roce 1969. Jeho jméno se pevně usadilo v oboru.

Calvin Klein je jednou z nejúspěšnějších amerických módních firem za posledních 25 let, přičemž v posledních letech dosahuje zisků přesahujících 7 miliard dolarů. Na rozdíl od mnoha dalších světových značek má Calvin Klein velmi málo obchodů, ale umožňuje dalším maloobchodníkům prodávat své značkové výrobky a získávat provize za tento prodej. V roce 1973 dostala značka Calvin Klein své první ocenění za své 74 kusů dámského oblečení a v té době byla nejmladším držitelem tohoto ocenění. Stejnou cenu získal Klein znovu v letech 1974 a 1975 a v roce 1977 podepsal licence na kosmetiku, džíny, šály, boty, sluneční brýle, vůně a další.

První vůně Calvin Klein byla určena pro ženy a představena a v roce 1978. Byla pojmenována prostě Calvin Klein a je celosvětově uznávanou klasikou milovanou miliony starších i mladších zákazníků. Calvin Klein neochvějně naslouchal své zákaznické základně a když si uvědomil, že většina jeho zákazníků jsou ženy, rozhodl se zaměřit se na vůně pro ženy. V roce 2014 bylo pro ženy k dispozici více než 40 parfémů značky Calvin Klein. Calvin Klein je také velkým výrobcem unisex parfémů, vůní jak pro muže, tak pro ženy. CK One, který byl představen v roce 1994, byl prvním příkladem a následovalo mnoho dalších.

Vedle růstu společnosti Calvin Klein došlo ke kritice a nesouhlasu s reklamní a marketingovou kampaní tohoto giganta v oboru vůní. Jednou z nejkontroverznějších reklam byla ta s tehdy 15letou Brooke Shieldsovou, která říkala něco, co bylo považováno za nevhodné pro její věk. Reklamy Calvin Klein byly často kontroverzní, ale to neznamená, že nebyly úspěšné. Jeden z nejznámějších modelů spodního prádla, Mark Wahlberg, se proslavil jako hip hopová hvězda a nyní je úspěšným hercem.

Klein byl také zodpovědný za znovunastartování kariéry Kate Mossové po mnoha jejích skandálech a pro jeho značku předváděl a fotil se nekonečný seznam dalších osobností, včetně Zoe Saldanyové, Andie MacDowellové, Evy Mendesové a Scarlett Johanssonové. Po prodeji svého podílu v roce 2002 Klein stále hraje aktivní roli ve vedení firmy jako poradce.
Zobrazit více