30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Ghost Parfém & Dámské vůně

Ghost je britská módní značka, stejně jako značka parfému. Byla založena v roce 1985 návrhářkami Katherine Hamnetovou a Tanyou Sarneovou, které se do oboru dostaly přes modeling. Jsou obzvláště známé pro své splývavé šaty. Mezi některé z nejoblíbenějších parfémů Ghost patří Ghost Original, Eclipse a Luminous.

Tanya Sarneová byla kreativní ředitelkou společnosti Ghost po mnoho let, ale nebyla nikdy vyškolenou designérkou. Pracovala jako modelka během studií na univerzitě, ale přestala, aby pomohla svému manželovi s jeho kariérou. Po rozvodu se Sarneová ocitla sama se dvěma dětmi. Neměli mnoho peněz a museli v obchodech s módou hodně hledat a kombinovat nejlevnější kousky, což se posléze stalo inspirací pro jedinečný styl, který tak vytvořila. Rozhodla se zkusit návrhářství a poté, co se dala dohromady s profesionální návrhářkou Katherine Hamnetovou, založili spolu společnost Ghost v roce 1984. Podstatné jak pro styl značky, tak pro jejich úspěch, byl objev nového druhu tkaniny. Viskóza byla vyrobena z bavlněné celulózy, ale Sarneová s ní začala experimentovat a zjistila, že pomocí určitých metod sušení se viskóza stala vynikající lehkou tkaninou, která vypadala fantasticky a nevyžadovala žehlení, aby zůstala příjemná a rovnoměrná. Tkanina se stala základem všech jejích klasických oděvů, a především jejich skvělých volně splývavých šatů.

Ghost byl od té doby velmi úspěšný a Sarneová zůstal hluboce zapojena do činnosti společnosti. Sarneová navrhla také mimořádně úspěšnou řadu letních šatů značky Marks a Spencer. Prostřednictvím tvořivosti a zájmů o neobvyklé materiály Ghost vyvinul styl, který nikdy nevychází z módy a má jedinečnost a dlouhověkost. První parfém Ghost byl představen v roce 1995 a od té doby značka vydala mnoho oblíbených vůní. Ghost nebo také Ghost Original (2000) je ovocná vůně s květinovými tóny růží a jasmínu na vrcholu. Luminous (2009) obsahuje směs květin a ovoce a dominuje čerstvý pomeranč, ananas a hrozny. Eclipse (2014) obsahuje bergamot, citrón, mandarínku, černý rybíz a prodává se v nádherném flakonku ve tvaru půlměsíce. Parfémy Ghost jsou známé díky svým vysoce kvalitním a nezaměnitelným elegantním flakonkům.
Zobrazit více