30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Givenchy Parfém & Dámské vůně

Givenchy je světově proslulá módní značka, kterou založil v roce 1952 hrabě Hubert de Givenchy a která s sebou nese neodmyslitelnou pověst elegance a haute couture. Givenchy se narodil ve šlechtické rodině v Beauvais ve Francii a v roce 1944 se přestěhoval do Paříže, kde studoval umění na École Nationale Supérieure des Beaux-Arts. Po ukončení studií pracoval pro několik významných módních návrhářů v Paříži a již ve věku 17 let si užíval své počáteční pracovní zkušenosti s návrhářem Jacquem Fatehem. Francouzské couture houses v té době již udávaly tón celosvětové módy a Givenchy získal ještě více zkušeností díky své práci pro Luciena Lelonga, Roberta Piquece a Elsu Schiaparelli.

Givenchy v roce 1952 otevřel svůj první butik a založil svou vlastní módní značku. To se brzy ukázalo být dobrým rozhodnutím, neboť jeho debutová kolekce byla okamžitým hitem a získala mnoho chvály pro originální a ženské návrhy. Dokonce ani celebrity jako Audrey Hepburnová jednoduše nemohly odolat jeho výtvorům, jak je vidět ve filmech Sabrina, Snídaně u Tiffanyho a Šaráda. Jeho počáteční kolekce obsahovaly samostatné kousky, jako byly dlouhé vzdušné sukně a halenky na míru, včetně halenky Bettina, pojmenované podle modelky Bettiny Grazianiové. Jeho další kolekce obsahovaly také elegantní večerní šaty, dámské kloubouky a obleky na míru, a tak se jméno Givenchy záhy stalo synonymem pro pařížský styl.

Givenchy rozšířil svou nabídku o první vůni v roce 1957, nazvanou L'Interdit, což znamená "Zakázáno", inspirovanou jeho nejslavnější klientkou Audrey Hepburnovou, zatímco jejich první pánská vůně, Monsieur de Givenchy, byla představena až o dva roky později, v roce 1959. Značka je nyní součástí francouzského nadnárodního konglomerátu luxusního zboží LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy S.A.) a je stále oblíbená mezi mnoha osobnostmi, jejich fanoušky a širokou veřejností. Některé z nejoblíbenějších parfémů Givenchy pro ženy zahrnují květinové akordy Givenchy III (1970), smyslně sladké a dřevité akcenty Ysatis (1984), nádherně květinové Amarige (1991), orientální květy parfému Organza (1996) (2000), ovoce a květiny ve vůni Very Irresistible (2005), teplé orientální květy Ange Ou Demon (2006), jemně pudrové květinové akordy Dahlia Noir (2011), pudrové a sladce květinové Bloom (2013) a božské květinové složení Dahlia Divin (2014), to abychom jmenovali jen několik.

Givenchy - nadčasová krása a klasická elegance
Zobrazit více