Gucci Parfém & Dámské vůně

V roce 1921 založil podnikatel Guccio Gucci dům Gucci. Společnost se stala jednou z nejznámějších luxusních značek na světě. V raných letech byl Gucci jen malý podnik, prodávající hlavně sedla. Později Guccio rozšířil své podnikání v zahraničí tím, že vyráběl kvalitní řemeslné kožené zboží, jako jsou kabelky, boty a pásky. Jeho kožená kabelka Gucci z roku 1947 s bambusovou rukojetí se stala okamžitým hitem celebrit i šlechty a byla prvním z mnoha ikonických návrhů Gucci, stejně jako červené proužky, která byly představeny v 50. letech 20. století. Bambus byl později obnoven v populárním parfému Gucci Bamboo (2015).

V 50. a 60. letech se mnoho filmových hvězd a ikon stylu vydalo do Florencie, kde se zamilovali do značky Gucci. Filmové hvězdy jako Grace Kellyová, Peter Sellers a Audrey Hepburnová pózovali v oděvech, obuvi a doplňcích značky Gucci pro známé lifestylové časopisy, čímž se značka Gucci stala mezinárodním symbolem statusu. Jackie Kennedyová byla viděna s taškou Gucci, která je dnes známá jako ikonická Jackie O; a je bestsellerem dodnes.

V sedmdesátých letech Gucci uvedla svou první kolekci běžného oblečení s logem GG. Stalo se proslulé svým nadčasovým designem a vysokou kvalitou, stejně jako unikátní kombinací inovativního řemeslného zpracování. Vlajkový obchod v Beverly Hills byl v roce 1977 vylepšen, což umožnilo VIP klientům, jako byly Rita Hayworthová nebo Michael Caine, nakupovat tašky a kabelky za 10 000 dolarů, doplněné zlatými a diamantovými řetězy.

80. léta byla pro rodinu Gucci turbulentní. Značka byla téměř zničena kvůli vnitřním rodinným sporům, daňovým únikům, a dokonce i vraždě! Zcela nečekaně byla značka zachráněna mladým americkým módním návrhářem Tomem Fordem, který byl najat Guccim v roce 1990. Nejprve Tom Ford navrhnoval běžné konfekční oděvní kolekce, ale později byl jmenován kreativním ředitelem a pod jeho vedením Gucci povstalo do své bývalé slávy. V roce 1997 měl Tom Ford vliv na rozhodování skupiny Gucci, která kupovala Yves Saint Laurent, Bottega Venetu a Boucheron. Do roku 2001 se Tom Ford podílel na všech důležitých obchodních rozhodnutích pro skupinu Gucci, ale později opustil společnost, aby založil vlastní značku.

Ikonické produkty, jako jsou modely Flora, kabelka Jackie O a taška Bamboo, přispěly k tomu, že společnost Gucci byla v roce 2007 jmenována nejžádanější luxusní značkou na světě společností Nielsen. Gucci má více než 400 prodejen prodávajících vše od slunečních brýlí, kabelek, pásků a bot až po chladničky na víno a rámy na obrazy.

V roce 1974 představila Gucci svou první vůni Gucci č. 1 pro ženy. Od té doby vzniklo několik parfémů a toaletních vod Gucci pro muže i ženy. Mnoho z nich má legendární postavení mezi sběrateli parfémů, jako jsou Gucci 3 a L'Arte di Gucci. Jeden z našich nejoblíbenějších parfémů Gucci je Gucci By Gucci z roku 2007, což je pižmová smyslná medová vůně. Díky elegantní rovnováze exotické guavy, květin z Haiti, patchouli, pižma a medu je perfektní vůní na večer.

Vůně Gucci Guilty je určena pro okouzlující, odvážné a sexy ženy, které si rády užívají. S ikonickým logem GG a úžasnou kombinací mandarinky, růžového pepře, pelargónie, jantaru a patchouli je tato vůně nejen potěchou pro oči, ale i pro nos. V průběhu let bylo představeno několik verzí původního parfému Gucci Guilty, například Gucci Guilty Black Pour Femme, Gucci Guilty Diamond a Gucci Guilty Studs Pour Femme. První vůně Gucci Rush vznikla v roce 1999. Kompozicí je sladká směs exotických květin a unikátní směs koriandru, vanilky a patchouli. Gucci Bamboo se připojila ke kolekci parfémú Gucci v roce 2015. Je to intenzivní, půvabná a jemná vůně s citrusovými podtóny a květinovým srdcem. Dokonalá vůně pro kombinaci s Bamboo tělovým mlékem a sprejem Bamboo deodorant pro ještě delší působení.

Zobraz vše

Gucci časové osy

Gucci
Kolekce
JIŽ OD
1.339
Gucci Bamboo
JIŽ OD
801
Gucci Bloom
JIŽ OD
1.153
Gucci Bloom Acqua di Fiori
JIŽ OD
1.252
Gucci Bloom Nettare Di Fiori
JIŽ OD
1.141
Gucci Flora by Gucci Generous Violet
JIŽ OD
1.247
Gucci Flora Glorious Mandarin
JIŽ OD
1.008
Gucci Flora Gorgeous Gardenia
JIŽ OD
1.765
Gucci Flora Gracious Tuberose
JIŽ OD
1.314
Gucci Gucci by Gucci
JIŽ OD
1.131
Gucci Gucci Guilty Intense
JIŽ OD
1.587
Gucci Gucci Guilty Platinum
JIŽ OD
721
Gucci Guilty
JIŽ OD
1.207
Gucci Guilty Black Pour Femme
JIŽ OD
933
Gucci Premiere
JIŽ OD
1.052
Gucci Rush
JIŽ OD
978
Gucci Rush 2