30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Guerlain Parfém & Dámské vůně

Guerlain je uznávaný francouzský výrobce parfémů založený v roce 1828. Jejich parfémy jsou uznávány jako některé z nejlepších na světě a za téměř 200 let podnikání mají vedoucí pozici v oblasti inovací, jsou vždy první, kteří experimentují se syntetickými látkami vůní a zavádějí gurmánské vůně.

Nejprve to byla malá parfumerie, kterou si otevřel chemik Pierre Francois Pascale Guerlain. A poměrně brzy Pierreovy nápadité výtvory zaujaly nejvlivnější Pařížany a tak si mohl otevřít druhý obchod a záhy vyráběl zakázkové parfémy a kolínské i pro členy královských rodin jako byli Napoleon III a jeho manželka nebo samotná královna Viktorie. Parfém Guerlain vytvořený pro ženu Napoleona III Eguenii je stále v nabídce společnosti jako Eau de Cologne Impériale (1860).

Úloha hlavního parfumerera se v rodině dědí. A byl to třetí potomek Guerlain, který skutečně položil moderní základy této značky. Jacques Guerlain byl klasicky vzdělaný a extrémně tajnůstkářský a byl vychován, aby se stal mistrovským výrobcem parfémů, protože jeho strýc neměl své vlastní potomky. Navrhl asi čtyři sta parfémů, mnoho z nich zůstává oblíbeno až doposud, ale nikdy neposkytl rozhovor ani nezveřejnil svou fotografii. Mnoho z jeho vůní bylo přímo inspirováno literaturou a uměním. Mezi jeho nejznámější parfémy značky Guerlain patří L'Heure Bleue (1912), jemný parfém s anýzovými a květinovými tóny inspirovaný impresionismem, Mitsuoko (1919), orientální tajemná vůně s chladnými citronovými tóny, teplou skořicí a dřevem a pudrově jantarová vůně Shalimar (1925), která byla jednou z prvních vůní založených na vanilce, která je dnes běžná, ale v té době velmi neobvyklá. Vanilinem zalévaná šťáva používaná k výrobě sladkých vonných látek Guerlains byla nazývána Guerlinade a byla součástí většiny jejich výtvorů. Tyto dva parfémy jsou stále mezi nejprodávanějšími a obzvláště Shalimar vydržel a je považován za základ moderních dámských vůní.

Pokračoval v tvorbě až do padesátých let minulého století a jeho poslední parfém byl vytvořen společně s jeho nástupcem, vnukem Jean-Paulem Guerlainem, který byl posledním Guerlainovým mistrem, který byl součástí rodiny. Jean-Paul vytvořil vůně jako Chamade (1969) a květinová Samsara (1989), stejně jako velké množství vůní pro muže.

Guerlain získal pod svá křídla LVMH, luxusní konglomerát, který vlastní Dior, Givenchy, Luis Vuitton a mnoho dalších. V roce 1994 se mnoho fanoušků parfémů obávalo, že to znamená, že se značka stane komerční a levnou, ale Guerlain pokračoval stejně jako předtím. Je stále spravován značně nezávisle, ale změna znamenala, že se objevili noví mistři vůní, mezi nimiž jsou Olivier Cresp a Thierry Wasser, nový vedoucí parfumerie. La Petite Robe Noire (2009), krásný mladistvý parfém s třešní, lékořicí, jahodami a bergamotem je modernější vůně Guerlain, velmi úspěšná a mnohokrát zopakovaná.
Zobrazit více