Hermes Parfém & Dámské vůně

Dnes jsou Hermès většinou známí svými taškami, šály a parfémy, ale tato uznávaná značka luxusního zboží vlastně původně prodávala koňské postroje. Thierry Hermès byl německo-francouzský obchodník, který v Paříži dodával šlechticům postroje a další nejkvalitnější zboží. Poté, co prošel, společnost byla zděděna jeho synem a zůstala v rodině více než 100 let. Během této doby začali využívat své schopnosti pracovat s kůží novými způsoby a pomalu, ale jistě, se značka soustředila na kožené tašky namísto sedel a postrojů.

V roce 1949 byla představena vůbec první vůně Hermes. Jmenovala se Eau d'Hermès a byla to unisex vůně se zaměřením na koření a byliny, spolu s vůní kůže jako odkaz na jejich slavné tašky a kožené zboží. Jejich šátky se také staly hluboce zakořeněnými ve francouzské kultuře a v padesátých a šedesátých letech bylo několik jejich tašek pojmenováno na počest slavných lidí, kteří je upřednostňovali, například Grace Kelly a Jane Birkinová. V té době také přijali nový grafický profil, který dodnes používají - oranžové krabice a logo vozu.

Značka narazila na finanční problémy v 70. letech v důsledku toho, že řada konkurentů začala používat levnější syntetické materiály. Hermés byli schopni přežít tím, že se drželi materiálů a přitom se snažili představit své výrobky mladým lidem. Až do dnešního dne žádný z produktů není vyráběn v továrnách, ale ručně ve Francii. To se vyplatilo a Hermes dokázal zůstat relevantní pro celou novou generaci, udržet firmu naživu a v nadcházejících desetiletích vést k obrovskému úspěchu. Posledním opravdovým členem rodiny Hermèsů, který řídil firmu, byl Jean-Louis Dumas-Hermès, který zemřel na počátku devadesátých let. Jiní od té doby vstoupili do obchodních záležitostí, ale jeho syn Thomas Dumas-Hermès stále provozuje kreativní stranu společnosti.

Hermes parfémy jsou nyní možná stejně populární jako jejich legendární tašky. Eau des Merveilles (2004) je inspirován kouzlem ženskosti a oceánu se složitou kombinací ovoce, mořských tónů a květin. Jednou z nejoblíbenějších moderních sérií je možná Un Jardin, který byl představen v roce 2005 s Un Jardin en Méditerranée. Tato série si hraje s přirozenými rostlinnými vůněmi, kombinuje květiny, fíky a citrusy, aby vytvořila pocit zahrady obklopující uživatele. Následovaly další jako oblíbený Un Jardin Sur De Nil, který připomíná zahradu u Nilu s exotickými poznámkami jako zelené mango, lotos, kadidlo a javor klen.

Zobraz vše

Hermes časové osy

Hermes
Kolekce
JIŽ OD
1.319
Hermes 24 Faubourg
JIŽ OD
2.614
JIŽ OD
427
Hermes Eau d'Orange Verte
JIŽ OD
471
Hermes Eau de Citron Noir
JIŽ OD
1.980
Hermes Eau de Gentiane Blanche
JIŽ OD
2.068
Hermes Eau de Mandarine Ambrée
JIŽ OD
2.044
Hermes Eau de Narcisse Bleu
JIŽ OD
661
Hermes Eau de Néroli Doré
JIŽ OD
707
Hermes Eau de Pamplemousse Rose
JIŽ OD
471
Hermes Eau de Rhubarbe Ecarlate
JIŽ OD
811
Hermes Eau Des Merveilles
JIŽ OD
1.236
Hermes Eau des Merveilles Bleue
JIŽ OD
978
Hermes Jour d'Hermes
JIŽ OD
1.521
Hermes Jour d'Hermes Absolu
JIŽ OD
1.435
Hermes Kelly Caleche
JIŽ OD
2.016
Hermes L'Ambre des Merveilles
JIŽ OD
779
Hermes Le Jardin de Monsieur Li
JIŽ OD
623
Hermes Twilly d'Hermès
JIŽ OD
1.575
Hermes Un Jardin Apres La Mousson
JIŽ OD
1.008
Hermes Un Jardin En Mediterranee
JIŽ OD
1.587
Hermes Un Jardin Sur La Lagune
JIŽ OD
978
Hermes Un Jardin Sur Le Nil
JIŽ OD
1.008
Hermes Un Jardin Sur Le Toit
JIŽ OD
1.620
Hermes Voyage d'Hermes