Issey Miyake Parfém & Dámské vůně

Issey Miyake je oslavovaný japonský návrhář, který vytváří oblečení, vůně, a dokonce i výrobní metody. Miyake přežil jaderné útoky z roku 1945, vyrostl v troskách poválečného Japonska a přiznal, že to ovlivnilo jeho pozitivní a světlý styl, který má tendenci stavět na minulosti, ale hledět do budoucnosti. V 60. letech se mladý Miyake, čerstvý absolvent designové školy, vydal do Evropy, a nakonec pracoval pro Guy Laroche a Givenchy, kde vytvářel luxusní kousky pro bohaté a mocné. V rozhovorech popsal, jak ho nepokoje v Paříži v roce 68 přesvědčily, že budoucnost spočívá v "oblečení pro masy". Když se o několik let později vrátil do Japonska, založil svou vlastní značku, která se soustředila na technické inovace a módu, kterou si může vychutnat každý.

Móda značky Issey Miyake je velmi zaměřena na proces navrhování a použití nových a netestovaných materiálů. Jeho slavná kolekce Pleats Please používá starou techniku ​​plisování, aby vytvořila nové druhy oděvů, které se rozšiřují a protahují s nositelem. Tato kolekce byla doplněna parfémem Miyake stejného jména. Pleats Please (1993) je přímo inspirována plisováním a hromadou ovoce, květin a lesa, nejvíce hruškami, sladkým hráškem a cedrem. Miyake je také známý pro svou práci s texturami a sklady. Udělal košile a šaty z recyklovaných plastových lahví a lepenkových krabic. Začal navrhovat i doplňky a nyní si můžete koupit hodinky, tašku nebo dokonce boty navržené tímto módním géniem. Miyake má rád spolupráci a často umožňuje svým návrhářům vytvářet vlastní kolekce pod značkou Issey Miyake, což vede k butikovým značkám, jako je například Cauliflower.

První parfém Issey Miyake byl L'eau d'Issey for Women (1992). Tato velmi ženská a květinová vůně je velmi čistá směs melounu, lotosu, lilie a růžové vody na bázi dřeva a jantaru. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších parfémů z 90. let a vyniká vysokým kuželovitým flakonem. Vůně byla vydána v několika verzích, včetně Lune d'Issey (2001), L`Eau d'Issey Gold (2011) a mnoha letních verzích. A Scent (2009) je minimální zelená vůně s yuzu, verbenou, levandulem, jasmínem a dřevem. Je to úžasně čistá a svěží vůně inspirovaná velkými japonskými horami.

Zobraz vše

Issey Miyake časové osy

Issey Miyake
Kolekce
JIŽ OD
523
Issey Miyake L'Eau d'Issey
JIŽ OD
661
Issey Miyake L'Eau d'Issey Absolue
JIŽ OD
1.286
Issey Miyake L'Eau d'Issey City Blossom
JIŽ OD
1.070
Issey Miyake L'Eau d'Issey Drop On A Petal
JIŽ OD
616
Issey Miyake L'Eau d'Issey Florale
JIŽ OD
390
Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme
JIŽ OD
1.141
Issey Miyake L'Eau d'Issey Pure
JIŽ OD
881
Issey Miyake L'Eau D'Issey Pure Nectar
JIŽ OD
1.898
Issey Miyake L'Eau d'Issey Rose & Rose
JIŽ OD
838
Issey Miyake L'Eau d'Issey Summer 2016
JIŽ OD
780
Issey Miyake L'Eau Super Majeure d'Issey
JIŽ OD
616
Issey Miyake Pleats Please
JIŽ OD
742
Issey Miyake Pleats Please L'Eau