30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Issey Miyake Parfém & Dámské vůně

Issey Miyake je oslavovaný japonský návrhář, který vytváří oblečení, vůně, a dokonce i výrobní metody. Miyake přežil jaderné útoky z roku 1945, vyrostl v troskách poválečného Japonska a přiznal, že to ovlivnilo jeho pozitivní a světlý styl, který má tendenci stavět na minulosti, ale hledět do budoucnosti. V 60. letech se mladý Miyake, čerstvý absolvent designové školy, vydal do Evropy, a nakonec pracoval pro Guy Laroche a Givenchy, kde vytvářel luxusní kousky pro bohaté a mocné. V rozhovorech popsal, jak ho nepokoje v Paříži v roce 68 přesvědčily, že budoucnost spočívá v "oblečení pro masy". Když se o několik let později vrátil do Japonska, založil svou vlastní značku, která se soustředila na technické inovace a módu, kterou si může vychutnat každý.

Móda značky Issey Miyake je velmi zaměřena na proces navrhování a použití nových a netestovaných materiálů. Jeho slavná kolekce Pleats Please používá starou techniku ​​plisování, aby vytvořila nové druhy oděvů, které se rozšiřují a protahují s nositelem. Tato kolekce byla doplněna parfémem Miyake stejného jména. Pleats Please (1993) je přímo inspirována plisováním a hromadou ovoce, květin a lesa, nejvíce hruškami, sladkým hráškem a cedrem. Miyake je také známý pro svou práci s texturami a sklady. Udělal košile a šaty z recyklovaných plastových lahví a lepenkových krabic. Začal navrhovat i doplňky a nyní si můžete koupit hodinky, tašku nebo dokonce boty navržené tímto módním géniem. Miyake má rád spolupráci a často umožňuje svým návrhářům vytvářet vlastní kolekce pod značkou Issey Miyake, což vede k butikovým značkám, jako je například Cauliflower.

První parfém Issey Miyake byl L'eau d'Issey for Women (1992). Tato velmi ženská a květinová vůně je velmi čistá směs melounu, lotosu, lilie a růžové vody na bázi dřeva a jantaru. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších parfémů z 90. let a vyniká vysokým kuželovitým flakonem. Vůně byla vydána v několika verzích, včetně Lune d'Issey (2001), L`Eau d'Issey Gold (2011) a mnoha letních verzích. A Scent (2009) je minimální zelená vůně s yuzu, verbenou, levandulem, jasmínem a dřevem. Je to úžasně čistá a svěží vůně inspirovaná velkými japonskými horami.
Zobrazit více