30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Jean Paul Gaultier Parfém & Dámské vůně

Jean Paul Gaultier se narodil ve Francii krátce po skončení druhé světové války a návrhářství bylo jeho vášní od velmi mladého věku. Na rozdíl od mnoha známých stylistů a designérů Gaultier nezískal žádné formální vzdělání - prostě nebyl jeho styl - a místo toho se rozhodl rozeslat část svých prací několika návrhářům a ukázalo se, že to funguje. Všiml si ho Pierre Cardin, který ho v jeho 18 letech najal jako asistenta. Do roku 1974 byl manažerem boutique Pierre Cardin a představil svou první individuální módní kolekci ve věku 24 let v roce 1976.

Hned od začátku zdůraznil Jean Paul Gaultier, že je vůdcem, nikoliv následovníkem, zvláště když jde o módu. Po představení své debutové kolekce si Gaultier rychle získal pověst jako "děsivý strašák" francouzské módy. Mnoho Gaultierových kolekcí staví na pouličním oblečení, zaměřuje se na popkulturu, zatímco jiné, zejména jeho kolekce Haute Couture, jsou velmi formální a zároveň neobvyklé a hravé.

Ačkoli většina lidí považovala jeho výtvory za přinejmenším podivné, módní redaktoři, zejména Elle a francouzská Marie Claire, byli nadšeni jeho kreativitou a okamžitě si všimli jeho zvládnutí krejčoviny a později mu pomohli s kariérou. V roce 1985 představil mužské sukně a v devadesátých letech tvořil kostýmy pro Madonu, včetně její slavné podprsenky s kužely, a navrhl jí oblečení pro její Confessions Tour 2006. Gaultier způsobil šok použitím nekonvenčních modelů a modelek na svých přehlídkách, starší muže a plnoštíhlé ženy, potetované modely a modelky s piercingem a hraním si s tradičními genderovými rolemi. To mu vyneslo kritiku i obrovskou popularitu.

Gaultier se na scénu vůní dostal poměrně pozdě, ale pověst, kterou již předtím získal jako návrhář, podporovala uvedení jeho první vůně pro ženy. První vůně Classique, ženská a květinově orientální, byla představena v roce 1993 a následovala vůně pro muže Le Mâle o dva roky později. Obě byly velmi úspěšné a Le Mâle je dnes jednou z nejoblíbenějších pánských vůní v Evropě a má silnou pozici také na trhu v Austrálii a ve Spojených státech.

Všechny parfémy od Gaultiera byly známé svým zvláštním obalům a neobvyklým kompozicím. Limitovaná edice flakonů byla vyrobena pro mnoho parfémů a Gaultier tak vlastně představil novou "módu" - v současné době existuje více než 30 různých flakonů s vůní "Classique". Jiné, novější dámské vůně zahrnují Ma Dame, Fragile a Gaultier 2, což je vůně, která vyhovuje jak mužům, tak ženám.
Zobrazit více