30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Judith Leiber Parfém & Dámské vůně

Vzrušující a neobvyklé návrhy kabelek od maďarské designéry Judith Leiberové byly uznány za jeden z nejlepších amerických příkladů řemeslné práce. Všechny jsou ručně vyrobené s pečlivou pozorností k detailu, a haute couture kabelky a minaudières jsou zdobeny krystaly a kameny. Kabelky mají nejrůznější tvary, jako zvířata, jídlo nebo oblečení, a jsou často vidět na červeném koberci. Labutí kabelky byla zpropagována v kultovním americkém seriálu Sex ve městě, kde hraje Sarah Jessica Parkerová, která se prohlásila za obdivovatelku Liebeřiných designů. Neobvyklé a originální kableky si oblíbily také celebrity jako Katy Perryová a Kelly Osbourneová. Jsou také ikonickými kabelkami amerických prvních dám, Mamie Eisenhowerová předvedla jednu ze slavných kabelek při inauguračním ceremoniálu svého manžela Dwighta.

Než odešla do důchodu v roce 1998, Judith Leiberová vytvořila kolem 3000 různých návrhů kabelek a pdoplňků. Narodila se v Budapešti v roce 1921 b židovské rodině a v mládí byla nucena vzdát se svého vysokoškolského vzdělání kvůli vzestupu fašismu a připojila se k maďarskému cechu výrobců tašek. Později se stala první ženou, která kdy obdržela titul mistra řemeslníka. Po válce začala vyrábět vlastní tašky, a pak spolu s manželem emigrovala do Spojených států v roce 1948. Poté, co pracovala jako návrhářka kabelek pro několik dalších značek, otevřela v roce 1963 vlastní firmu The Leiber Company. Její obchodní činnost se rychle rozrostla a značka Judith Leiber se dnes prodává v oficiálních buticích v New Yorku, Atlantě, Las Vegas a Kalifornii, v nejprestižnějších obchodních domech i online.

Kromě značkových kabelek, šperků a doplňků značka představila v roce 2007 řadu dámských vůní. Podpisová vůně Leiber (2007) je orientální květinová vůně vytvořená Karine Dubreuilovou, která dříve pracovala pro velké značky, jako jsou Yves Saint Laurent, Gucci a Guerlain. Po ovocném a chutném vrcholu ananasu a bergamotu následuje květinová střední vůně složená z růží, bramboříků, jasmínů a pimenta a zaobluje se v aromatické bázi jantaru, pačuli, pižma a cedru.

Mezi další pozoruhodné vůně patří orientální pikantní Judith Leiber Night (2011) s dominantní skořicí na vrcholu kompozice, květinová ovocná Amethyst (2012) a Exotic Coral (2013), květinová ovocná vůně s tropickými tóny kokosu, tahitské gardénie, limetky a rumu.

V roce 2010 nastoupila členka CFDA Jane Mathesonová do pozice tvůrčího ředitele společnosti Judith Leiber a pod její dohledem dokázala společnost začlenit do svých návrhů ochranných známek moderní přístup. Peněženky Judith Leiber jsou vystaveny v muzeích po celém světě, včetně muzea Victoria & Albert v Londýně, MOMA v NYC a Smithsonian Institute ve Washingtonu.
Zobrazit více