30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Karl Lagerfeld Parfém & Dámské vůně

Karl Lagerfeld je charismatický německý módní návrhář, který je známý svými kolekcemi pro Chanel, Fendi, Chloé a mnoho dalších. Vyrůstal v Německu, ale po ukončení školy se přestěhoval do Paříže. Přestože německý design a styl je mu blízký, většinou mluví francouzsky a žije po většinu svého života ve Francii. Lagerfeld se proslavil poté, co navrhoval pro Jeana Patou a od té doby vytvořil couture a kolekce pro nejrůznější značky.

Na rozdíl od ostatních známých designérů se Lagerfeld se v průběhu let neuchýlil k jedné jediné značce, dokonce ani k jeho vlastní. Místo toho se zdá, že dává přednost rozmanitosti a vytvořil kolekce couture, běžného oblečení, a dokonce konfekce pro domy a značky, jako jsou Chloé, Fendi, Diesel, H & M, Orrefors a kostýmy pro mnoho divadelních her a oper. Je známý tím, že je workoholik a obvykle vytvoří kolem 15 kolekcí ročně, nepočítaje zkoušky, výstavy a dekorace, ale také doplňky jako jsou hodinky, sluneční brýle a tašky. Vytvořil také návrhy interiérů, a dokonce architektonické návrhy pro některé z nejexkluzivnějších hotelů na světě. Lagerfeld se dokonce sám stal uměleckým dílem a obléká si stále tutéž “uniformu”, tvořenou tmavým oblekem s vycpaným límcem, bílými vlasy, slunečními brýlemi a černými rukavicemi. Je nesmírně vzácné ho zahlédnout bez těchto atributů a jeho vzhled se změnil na součást jeho značky.

Vůně Lagerfeld jsou v oběhu od konce 70. let, ale první parfém Karl Lagerfeld vytvořený výhradně pro ženy byl představen v roce 1994. Sun Moon Stars je orientální vůně s bergamotem, ananasem a broskví se srdcem z květin jako jasmín, narcis, karafiát a základem na bázi dřeva, pižma a vanilky. Kombinuje elegantní a tajemné orientální květinové tóny se sladkým a velmi ženským pocitem. Vkusně nazvaný Karleidoscope (2011) spojuje klasické květinové tóny s modernějšími pudrovými vlivy.
Zobrazit více