30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Kenneth Cole Parfém & Dámské vůně

Americký módní návrhář Kenneth Cole začal v rodinné firmě prodávat boty, ale toužil po vlastní společnosti. V roce 1982 firmu opustil, aby zahájil vlastní podnikání a navrhl kolekci obuvi, kterou předvedl v New Yorku. Téměř nedostal šanci ji ukázat, protože utratil veškeré peníze za výrobu bot v evropských továrnách. Jeho první kolekce Kenneth Cole Shoes měla obrovský úspěch a byl schopen využít tento úspěch k vybudování firmy, která opravdu ustála test času. Boty stále tvoří hlavní část výstupu značky, která vyrábí i oblečení, společenské oděvy a parfémy. Mají téměř sto obchodů otevřených po celém světě a Cole stále zůstává vedoucím společnosti i o desetiletí později, navrhuje většinu výrobků a přijímá většinu obchodních rozhodnutí.

Vedle designu je Cole také známý pro své fundraisingové a osvětové práce. Byl jedním z prvních v módním průmyslu, který otevřeně hovořil o AIDS v polovině osmdesátých let, kdy bylo toto téma ve většině médií tabu a dodnes přispívá ke kampaním o této nemoci. Také přispěl k ukončení používání kožešin v módním průmyslu.

První parfém Kennetha Colea byl vydaný v roce 2002 a jednoduše nazvaný Kenneth Cole for Women. Byla to orientální vůně s bobulemi, ovocem a kořeními v jedinečné vícevrstvé lahvičce. Od té doby vznikly parfémy Kenneth Cole Reaction For Her s melounem, mandarinkou, grapefruitem a jablkem, stejně jako Black for Women (2014) na výročí značky.
Zobrazit více