30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Lolita Lempicka Parfém & Dámské vůně

Lolita Lempicka, narozená Josiane Maryse Pividal, je francouzská módní návrhářka a tvůrkyně parfémů. Její jméno pochází z Nabokovova románu "Lolita" a polské malířky uměleckých dekorací Tamary de Lempicky. Její vášeň pro módní návrhářství začala v mladém věku, když si sama vyrobila šaty pro své panenky. Jako dítě milovala pohádky, princezny a nádherné šaty. Tyto prvky jsou stále přítomny v jejích kolekcích a designu parfémů. Její šaty jsou pozorně a jemně vyšívané a její lahvičky parfémů vypadají, že patří do úžasné kouzelné krajiny. Pohádky však nejsou jediným zdrojem inspirace. Byla také inspirována módními časopisy jako Marie Claire, návrháři jako Coco Chanel, básníky jako Jean Cocteau a malíři jako Matisse a Modigliani.

Svou první kolekci představila v roce 1983 ve věku 29 let a její první prodejna se o rok později otevřela v Paříži. V tom samém roce měla svou první módní přehlídku v Tokiu. Před založením svého vlastního módního domu v roce 1990 byla uměleckou ředitelem pro Cacharel (od roku 1987 do roku 1990).

Její milostný příběh parfémů začal vydáním Lolity Lempicky (1997). Od svého debutu se vůně v ikonické láhvi ve tvaru jablka stala celosvětově nejprodávanější a parfémy se pro značku staly stejně důležité jako šaty. V roce 2008 vydala Lempicka květinové vůně Fleur Défendue a Fleur de Corail. Si Lolita (2009) je orientální a květinová vůně v lahvičce ve tvaru čtyřlístku. L'Eau En Blanc (2012) je zasněná dřevitá a květinová vůně, tvarovaná jako lilie a zlaté jablko.
Zobrazit více