30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Marc Jacobs Parfém & Dámské vůně

Marc Jacobs je dnes jedním z nejúspěšnějších návrhářů. Narodil se a vyrostl v New Yorku. Jeho společnost s vlastní tituly má více než 200 obchodů po celém světě a nabízí dámskou a pánskou módu, boty, tašky, doplňky, stejně jako řadu oblíbených parfémů a kosmetických výrobků. Mírně cenovější sekundární značka Marc od Marc Jacobs byla představena v roce 2001, ale byla v roce 2015 absorbována zpět do hlavní společnosti.

Marc Jacobs se narodil v New Yorku v roce 1963, kde později studoval na proslulé Parsonově škole designu. Na škole se rychle etabloval a navrhl řadu svetrů, díky kterým prorazil. Kolekce svetrů, ručně upletená jeho babičkou, kterou popisuje jako člověka, který na něj měl největší vliv a byl mi obrovskou inspirací, byla obrovským úspěchem. V roce 1986, kdy mu bylo pouhých 24 let, byla představena první kolekce pod značkou Marc Jacobs, za kterou byl oceněn prestižním oceněním Perry Ellis v soutěži Amerických módních návrhářů. Jacobs je nejmladší laureát v historii ceny. Jeho úspěch mu získal pozici tvůrčího ředitele v Perry Ellis International. V roce 1992 představil olekci Grunge pro Perryho Ellise. Kolekce inspirovaná stylem ulice byla zpočátku kritizována a stála ho místo. Ve stejném roce získal Cenu návrháře roku v oblasti dámské módy. V roce 1997 byl jmenován kreativním ředitelem u Louise Vuittona. Během 16 let práce pro tohoto módního obra mu pomohl čtyřnásobně zvýšit zisk a přeměnil značku Louise Vuitton na celosvětový hit. Jeho dílo bylo oceněno na výstavě v pařížské Les Arts Décoratif v roce 2012. O rok později mnohokrát vyznamenaný designér, oznámil odchod od Vuittona, aby se soustředil na vlastní značku.

Jacobs aktivně podporuje práva homosexuálů a legalizaci homosexuálních manželství. Projekt Jacobs "Chraňte pokožku, ve které jste" podporuje výzkum melanomu a účinků slunce na kůži.

Marc Jacobs vydal svou první vůni v roce 2001 jako květinovou podpisovou vůni Marc Jacobs for Women. V roce 2006 značka představila stále rostoucí sortiment 300 ml cenově dostupných splash-vůní, které se zaměřují na konkrétní vůni. Ženský sortiment zahrnuje vůně jako Rain, Grass, Cotton a Ivy, zatímco unisex se skládá z tónů jako Basil, Hruška, Hibiscus a Grapefruit. Velmi úspěšná řada Daisy byla poprvé uvedena v roce 2007 vůní Daisy, za kteoru následovaly vůně jako Daisy Eau so Fresh (2011), Daisy Delight (2014), Daisy Dream (2014) a Daisy Sorbet (2015). Jiné oblíbené parfémy od značky Marc Jacobs jsou Dot (2012), Lola (2009), Honey (2013) a Decadence (2015). Ve spolupráci s Coty byly Marc Jacobs vůně vyvinuty s předními světovými tvůrci vůní jako jsou Yann Vasnier, Ann Gottlieb, Alberto Morillas, Loc Dong a Annie Buzantian.
Zobrazit více