30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Mauboussin Parfém & Dámské vůně

Mauboussin je jedním z nejuznávanějších klenotníků v Paříži po téměř 2 století, a ne bez zásluh. Společnost začala jako malý obchod v Paříži pod vedením M. Rochera. Byl známý pro svou dovednost jako klenotník a za pomoci Jeana Baptista Nouryho řídil společnost až do roku 1869, kdy společnost převzal jeho partner. Toto později vedlo k tomu, že společnost řídil jmenovec George Mauboussin, Nouryho synovec, který byl vychováván k převzetí podnikání. Tou dobou byla společnost známa po celé Evropě díky svému vynikajícímu designu a drahokamy, ale pod Mauboussinovým vedením se obchod rozrostl na velkou společnost a na začátku 20. let George Mauboussin otevřel nový obrovský obchod poblíž slavné pařížské opery se salónky a nádherně ozdobenou výstavou drahých kamenů. Mauboussin také vytvořil šperky na zakázku pro superhvězdy té doby, včetně Grety Garbo, Marlene Dietrich a mnoha evropských šlechtických rodů.

Během dvacátých let začlenila společnost aspekty tehdejšího vznikajícího uměleckého směru art deco do svých návrhů s velkým úspěchem. Společnost prošla mnoha z nejhorších krizí moderního světa, včetně Velké hospodářské krize a dvou světových válek. Během druhé světové války existoval limit na zlato, které přinutilo firmu používat ve svých designech nové a netestované materiály, které ve skutečnosti vedly k mnoha novinkám v oboru.

Ke konci tisíciletí začala společnost vytvářet luxusní hodinky zdobené podpisovými šperky a v roce 2000 byl vydán vůbec první parfém Mauboussin. Mauboussin for women je teplá, balsamická vůně s řadou voňavých tónů včetně švestky, mandarinky, jasmínu a růží na bázi dřeva a vanilky. Několik vůní Mauboussin ji následovalo, včetně sladké a ovocné Emotion Divine (2007), smyslné orientální L`Elixir Pour Elle (2013) a tajemné Le Secret d'Arielle (2015), což je bílá květinová vůně zamčená v černé zrcadlové krabičce se zlacenými detaily.
Zobrazit více