30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Mugler Parfém & Dámské vůně

Thierry Mugler má velké jméno ve světě vůní. Nejenže jsou jeho kolekce parfémů a vod po holení vůní rozsáhlé, ale je jedním z nejkontroverznějších a nejnápaditějších výrobců parfémů všech dob. Mugler se narodil ve Štrasburku v roce 1948 a nikdy to nebyl přímý, jednoduchý charakter. Až do dnešního dne je každý projekt, do kterého se Mugler pouští, ať už se týká módy nebo vůně, vždy prováděn s největším odhodláním, oddanností zákazníkům a bez ohledu na to, co si ostatní myslí. Mugler byl v módě osobnost od samého začátku - je milovaný i nenáviděný, ale jeho styl docela určitě nenechá nikoho lhostejným. Muglerovy šaty mohou být kožené, kovové nebo téměř neexistující - jediná věc, kterou jistě víte, je, že budou jiné!

Kolem svých pětadvaceti let se Mugler přestěhoval do Paříže, kde pracoval jako externí návrhář. Během této doby začal experimentovat s navrhováním, vytvářením širokého sortimentu konfekčních kolekcí pro módní domy v Paříži, Miláně, Londýně a Barceloně. V roce 1973 vytvořil Mugler svou první samostatnou oděvní kolekci pro ženy s názvem "Cafe de Paris". Po úspěchu své první kolekce a s pomocí Melky Treantonové Thierry Mugler úspěšně zahájil svou kariéru jako módní návrhář dámských oděvů a brzy se stal i tvůrcem vůní a parfémů.

Muglerova první vůně, Angel, byla představena v roce 1992 a způsobila obrovské šílenství, protože byla jednou z prvních svého druhu - gurmánská vůně. Angel je založen na sladkých tónech vanilky, tmavé čokolády a karamelu. Měl velký vliv na svět parfémů od 90. let dál. Parfém Mugler's Angel je a bude s největší pravděpodobností i nadále jednou z nejprodávanějších vůní jakéhokoli druhu.

Některé další dámské parfémy jsou například Alien, Innocent a Womanity, které byly spuštěny v roce 2010. Na rozdíl od mnoha dalších tvůrců parfémů je Mugler velmi specifický ohledně toho, kdy má začít s novou vůní a odmítá být definován nebo pod tlakem trhu. Celých 13 let po úspěchu parfému Angel se Mugler opět rozhodl doplnit svět parfémů druhým dámským parfémem Alien. Tento parfém údajně šíří tajemnou auru a je kouzelným elixírem zachyceným v podivně tvarované láhvi.

Třetí vůně, Womanity, byla vydána 18 let po úspěchu vůně Angel a 5 let po Alienu a je vůní, která svou oslavou ženskosti nadchla všechny. Slovo “ženství”- “womanity”, bylo vytvořeno Muglerem, aby propojilo ženy, lidství a městský život a oslovilo ženy po celém světě - stejně jako parfém svými pikantními, sladkými a slanými tóny.

V současné době jsou Muglerovy parfémy pravděpodobně slavnější než jeho módní výtvory. Ve svém speciálním klubu Circle Mugler sdružuje fanoušky svých vůní a poskytuje jim extra lahůdky a tajné speciality.
Zobrazit více