30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Nina Ricci Parfém & Dámské vůně

Francouzský módní dům Nina Ricci byl založen italskou módní návrhářkou Marí Nielli, která se po svatbě přestěhovala do Paříže. Od té doby je známá jako Nina Ricci. V roce 1932 otevřela svůj první butik Nina Ricci na 20 Rue the Capucines v Paříži a řídila její společnost společně se svým synem Robertem. Robert Ricci se postaral o podnikatelskou stránku společnosti, ale také se zajímal o svět vonných látek. Pár prodával elegantní oblečení prvotřídním pařížanům a později přidal kolekci pro běžné nošení, stejně jako boty, tašky a další doplňky.

Byl to Robert Ricci, který představil legendární vůni, pro kterou je dnes společnost oblíbená. Začal na ní pracovat počátkem 40. let a o pár let později byl představen první parfém Nina Ricci: Coeur Joie (1948), květinová vůně pro ženy. Druhá vůně společnosti překonala svého předchůdce na všech úrovních a L'Air du Temps (1949) se stala jednou z nejoblíbenějších vůní všech dob.

Parfém L'Air Du Temps Ninu Ricci proslavil a díky kombinaci jemně vyvážených tónů zůstává jedním z nejprodávanějších parfémů dodnes. Nadčasová květinová vůně pro ženy obsahuje tóny karafiátu, růží, broskve a bergamotu, srdce parfému tvoří kytice gardénie, fialky, orchideje, jasmínu, ylang-ylangu, rozmarýnu a hřebíčku a končí v příjemně teplé a kořeněné bázi jantaru, santalového dřeva, benzoinu, dubového mechu, cedru, vetiveru a pižma. To je skvěle prezentováno v křišťálové láhvi navržené Marcem Lalique, majitelem prestižního designového domu vyrávějícího křišťál stejného jména a představuje dvě holubice elegantně obkroužené kolem žlutého hrdla. Tato ikona byla navržena jako symbol lásky a svobody v reakci na zoufalství po skončení nedávné války. Francouzský název se překládá jako "Závan času", což je perfektní název pro vůni, která je stále stejně aktuální na dnešním trhu s parfémy, jako tomu bylo v době jeho vydání koncem 40. let.

Od L'Air du Temps, Nina Ricci i nadále vydává velké množství ženských vůní. Mezi starší patří Eau de Fleurs (1974), kolekce Les Belles de Ricci a květinové Premier Jour (2001) a Love In Paris (2004). Květinově ovocná Nina (2006) nahradila vůni 80. let se stejným názvem. V poslední době se objevila květinová vůně pižmového dřeva Mademoiselle Ricci (2012), orientální květinová L'Extase (2015) a orientální vanilková vůně Luna (2016), která je v elegantní modré láhvi ve tvaru jablka. Většina parfémů Nina Ricci je také k dispozici v atraktivních parfémových dárkových soupravách včetně tělové vody nebo sprchového gelu.
Zobrazit více