nina ricci Parfém & Dámské vůně

Francouzský módní dům Nina Ricci byl založen italskou módní návrhářkou Marí Nielli, která se po svatbě přestěhovala do Paříže. Od té doby je známá jako Nina Ricci. V roce 1932 otevřela svůj první butik Nina Ricci na 20 Rue the Capucines v Paříži a řídila její společnost společně se svým synem Robertem. Robert Ricci se postaral o podnikatelskou stránku společnosti, ale také se zajímal o svět vonných látek. Pár prodával elegantní oblečení prvotřídním pařížanům a později přidal kolekci pro běžné nošení, stejně jako boty, tašky a další doplňky.

Byl to Robert Ricci, který představil legendární vůni, pro kterou je dnes společnost oblíbená. Začal na ní pracovat počátkem 40. let a o pár let později byl představen první parfém Nina Ricci: Coeur Joie (1948), květinová vůně pro ženy. Druhá vůně společnosti překonala svého předchůdce na všech úrovních a L'Air du Temps (1949) se stala jednou z nejoblíbenějších vůní všech dob.

Parfém L'Air Du Temps Ninu Ricci proslavil a díky kombinaci jemně vyvážených tónů zůstává jedním z nejprodávanějších parfémů dodnes. Nadčasová květinová vůně pro ženy obsahuje tóny karafiátu, růží, broskve a bergamotu, srdce parfému tvoří kytice gardénie, fialky, orchideje, jasmínu, ylang-ylangu, rozmarýnu a hřebíčku a končí v příjemně teplé a kořeněné bázi jantaru, santalového dřeva, benzoinu, dubového mechu, cedru, vetiveru a pižma. To je skvěle prezentováno v křišťálové láhvi navržené Marcem Lalique, majitelem prestižního designového domu vyrávějícího křišťál stejného jména a představuje dvě holubice elegantně obkroužené kolem žlutého hrdla. Tato ikona byla navržena jako symbol lásky a svobody v reakci na zoufalství po skončení nedávné války. Francouzský název se překládá jako "Závan času", což je perfektní název pro vůni, která je stále stejně aktuální na dnešním trhu s parfémy, jako tomu bylo v době jeho vydání koncem 40. let.

Od L'Air du Temps, Nina Ricci i nadále vydává velké množství ženských vůní. Mezi starší patří Eau de Fleurs (1974), kolekce Les Belles de Ricci a květinové Premier Jour (2001) a Love In Paris (2004). Květinově ovocná Nina (2006) nahradila vůni 80. let se stejným názvem. V poslední době se objevila květinová vůně pižmového dřeva Mademoiselle Ricci (2012), orientální květinová L'Extase (2015) a orientální vanilková vůně Luna (2016), která je v elegantní modré láhvi ve tvaru jablka. Většina parfémů Nina Ricci je také k dispozici v atraktivních parfémových dárkových soupravách včetně tělové vody nebo sprchového gelu.

Zobraz vše

nina ricci časové osy

nina ricci
Kolekce
JIŽ OD
523
Nina Ricci L'air Du Temps
JIŽ OD
546
Nina Ricci L'Extase
JIŽ OD
631
Nina Ricci L'Extase Caresse de Roses
JIŽ OD
805
Nina Ricci Les Delices de Nina
JIŽ OD
1.319
Nina Ricci Les Monstres De Nina Luna
JIŽ OD
618
Nina Ricci Love In Paris
JIŽ OD
1.035
Nina Ricci Luna
JIŽ OD
707
Nina Ricci Luna Blossom
JIŽ OD
888
Nina Ricci Mademoiselle Ricci
JIŽ OD
616
Nina Ricci Mademoiselle Ricci L'Eau
JIŽ OD
490
Nina Ricci Nina
JIŽ OD
888
Nina Ricci Nina L'Eau
JIŽ OD
1.141
Nina Ricci Nina Pop
JIŽ OD
1.210
JIŽ OD
597
Nina Ricci Premier Jour
JIŽ OD
888
Nina Ricci Ricci Ricci
JIŽ OD
626
Nina Ricci Rose Extase