Paco Rabanne Parfém & Dámské vůně

Paco Rabanne je společnost vytvářející módu a parfémy se sídlem ve Španělsku. Značka je samozřejmě pojmenována podle svého tvůrce, francouzsko-španělského designéra Paco Rabanne. Tento módní mistr se narodil v baskickém regionu severního Španělska a uprchl do Francie s matkou jako malé dítě během děsivých událostí španělské občanské války. Vyrůstal v Paříži a studoval architekturu na univerzitě, ale po ukončení studia začal vytvářet šperky. Být tvůrčí a nadaný, zaznamenal velký úspěch a vytvořil skvělé kousky pro slavné značky jako Dior a Givenchy. Jeho výsostné postavení v těchto skvělých módních domech vedlo Rabanneho, aby si vyzkoušel navrhování oblečení a brzy o jeho neobvyklých výtvorech mluvilo celé město. Stal se známým díky použití nekonvenčních materiálů jako papír a kov ve svých návrzích, které se objevily i v dnes již kultovním filmu 60. let Barbarella.

Rok po premiéře byl vydán vůbec první parfém Paco Rabanne ve spolupráci s Puigem. Calandre (1969) byl dřevitý aldehydický parfém v minimalistické lahvičce. Od té doby Paco Rabanne a Puig představili spoustu dokonalých parfémů, včetně La Nuit (1985), který je květinovým parfémem s čerstvým ovocem, růžemi, medem, dubovým mechem a patchouli, také Ultraviolet (1999), což je uturistická směs květin a orientálních podtónů s jasným, teplým vyzněním. Novějším úspěchem byla řada Black XS (2007-) se sladkými tóny brusinek a kakaa s vanilkou a růží. Lady Million (2010) je ženským protějškem moderní klasiky 1 Million a má luxusní pomerančové, malinové, jasmínové a jantarové tóny uzavřené v elegantní diamantové lahvičce. Olympea (2015) je atletická vůně inspirovaná řeckou mytologií s náznaky vodních tónů, zázvorové lilie a slané vanilky na bázi kašmíru a santalového dřeva.

Paco Rabannemu je přes 80 let, ale stále pracuje. V pozdějších letech se také začal věnovat klasickým uměleckým formám, vystavoval kresby, na kterých od 60. let pracoval, ale nikdy je nepředstavil veřejnosti. Stále se zabývá jak módním designem, tak i tvorbou parfémů.

Zobraz vše

Paco Rabanne časové osy

Paco Rabanne
Kolekce
JIŽ OD
531
Paco Rabanne 1 Million
JIŽ OD
504
Paco Rabanne Black XS
JIŽ OD
1.587
Paco Rabanne Black XS L'Exces
JIŽ OD
1.296
Paco Rabanne Invictus Aqua
JIŽ OD
531
Paco Rabanne Lady Million
JIŽ OD
2.060
Paco Rabanne Lady Million Absolutely Gold
JIŽ OD
885
Paco Rabanne Lady Million Eau My Gold!
JIŽ OD
1.972
JIŽ OD
1.202
Paco Rabanne Lady Million Lucky
JIŽ OD
1.059
Paco Rabanne Lady Million Privé
JIŽ OD
521
Paco Rabanne Olympea
JIŽ OD
1.030
Paco Rabanne Olympéa Acqua Légère
JIŽ OD
1.622
Paco Rabanne Olympea Aqua
JIŽ OD
1.231
Paco Rabanne Olympea Intense
JIŽ OD
661
Paco Rabanne Paco
JIŽ OD
504
Paco Rabanne Pure XS for Her
JIŽ OD
1.364
Paco Rabanne Ultrared
JIŽ OD
797
Paco Rabanne Ultraviolet