Paco Rabanne Parfém & Dámské vůně

Paco Rabanne je společnost vytvářející módu a parfémy se sídlem ve Španělsku. Značka je samozřejmě pojmenována podle svého tvůrce, francouzsko-španělského designéra Paco Rabanne. Tento módní mistr se narodil v baskickém regionu severního Španělska a uprchl do Francie s matkou jako malé dítě během děsivých událostí španělské občanské války. Vyrůstal v Paříži a studoval architekturu na univerzitě, ale po ukončení studia začal vytvářet šperky. Být tvůrčí a nadaný, zaznamenal velký úspěch a vytvořil skvělé kousky pro slavné značky jako Dior a Givenchy. Jeho výsostné postavení v těchto skvělých módních domech vedlo Rabanneho, aby si vyzkoušel navrhování oblečení a brzy o jeho neobvyklých výtvorech mluvilo celé město. Stal se známým díky použití nekonvenčních materiálů jako papír a kov ve svých návrzích, které se objevily i v dnes již kultovním filmu 60. let Barbarella.

Rok po premiéře byl vydán vůbec první parfém Paco Rabanne ve spolupráci s Puigem. Calandre (1969) byl dřevitý aldehydický parfém v minimalistické lahvičce. Od té doby Paco Rabanne a Puig představili spoustu dokonalých parfémů, včetně La Nuit (1985), který je květinovým parfémem s čerstvým ovocem, růžemi, medem, dubovým mechem a patchouli, také Ultraviolet (1999), což je uturistická směs květin a orientálních podtónů s jasným, teplým vyzněním. Novějším úspěchem byla řada Black XS (2007-) se sladkými tóny brusinek a kakaa s vanilkou a růží. Lady Million (2010) je ženským protějškem moderní klasiky 1 Million a má luxusní pomerančové, malinové, jasmínové a jantarové tóny uzavřené v elegantní diamantové lahvičce. Olympea (2015) je atletická vůně inspirovaná řeckou mytologií s náznaky vodních tónů, zázvorové lilie a slané vanilky na bázi kašmíru a santalového dřeva.

Paco Rabannemu je přes 80 let, ale stále pracuje. V pozdějších letech se také začal věnovat klasickým uměleckým formám, vystavoval kresby, na kterých od 60. let pracoval, ale nikdy je nepředstavil veřejnosti. Stále se zabývá jak módním designem, tak i tvorbou parfémů.

Zobraz vše

Paco Rabanne časové osy

Paco Rabanne
Kolekce
JIŽ OD
586
Paco Rabanne 1 Million
JIŽ OD
1.415
Paco Rabanne Black XS
JIŽ OD
1.545
Paco Rabanne Calandre
JIŽ OD
611
Paco Rabanne Lady Million
JIŽ OD
742
Paco Rabanne Lady Million Eau My Gold!
JIŽ OD
1.295
Paco Rabanne Lady Million Lucky
JIŽ OD
1.190
Paco Rabanne Lady Million Privé
JIŽ OD
589
Paco Rabanne Olympea
JIŽ OD
1.879
Paco Rabanne Olympéa Acqua Légère
JIŽ OD
1.776
Paco Rabanne Olympea Intense
JIŽ OD
674
Paco Rabanne Paco
JIŽ OD
766
Paco Rabanne Pour Elle
JIŽ OD
1.527
Paco Rabanne Ultrared
JIŽ OD
929
Paco Rabanne Ultraviolet