30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Paco Rabanne Parfém & Dámské vůně

Paco Rabanne je společnost vytvářející módu a parfémy se sídlem ve Španělsku. Značka je samozřejmě pojmenována podle svého tvůrce, francouzsko-španělského designéra Paco Rabanne. Tento módní mistr se narodil v baskickém regionu severního Španělska a uprchl do Francie s matkou jako malé dítě během děsivých událostí španělské občanské války. Vyrůstal v Paříži a studoval architekturu na univerzitě, ale po ukončení studia začal vytvářet šperky. Být tvůrčí a nadaný, zaznamenal velký úspěch a vytvořil skvělé kousky pro slavné značky jako Dior a Givenchy. Jeho výsostné postavení v těchto skvělých módních domech vedlo Rabanneho, aby si vyzkoušel navrhování oblečení a brzy o jeho neobvyklých výtvorech mluvilo celé město. Stal se známým díky použití nekonvenčních materiálů jako papír a kov ve svých návrzích, které se objevily i v dnes již kultovním filmu 60. let Barbarella.

Rok po premiéře byl vydán vůbec první parfém Paco Rabanne ve spolupráci s Puigem. Calandre (1969) byl dřevitý aldehydický parfém v minimalistické lahvičce. Od té doby Paco Rabanne a Puig představili spoustu dokonalých parfémů, včetně La Nuit (1985), který je květinovým parfémem s čerstvým ovocem, růžemi, medem, dubovým mechem a patchouli, také Ultraviolet (1999), což je uturistická směs květin a orientálních podtónů s jasným, teplým vyzněním. Novějším úspěchem byla řada Black XS (2007-) se sladkými tóny brusinek a kakaa s vanilkou a růží. Lady Million (2010) je ženským protějškem moderní klasiky 1 Million a má luxusní pomerančové, malinové, jasmínové a jantarové tóny uzavřené v elegantní diamantové lahvičce. Olympea (2015) je atletická vůně inspirovaná řeckou mytologií s náznaky vodních tónů, zázvorové lilie a slané vanilky na bázi kašmíru a santalového dřeva.

Paco Rabannemu je přes 80 let, ale stále pracuje. V pozdějších letech se také začal věnovat klasickým uměleckým formám, vystavoval kresby, na kterých od 60. let pracoval, ale nikdy je nepředstavil veřejnosti. Stále se zabývá jak módním designem, tak i tvorbou parfémů.
Zobrazit více