30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Penhaligon's Parfém & Dámské vůně

Penhaligon's je klasická anglická značka parfémů založená Williamem Penhaligonem. Je známá svými originálními prodejnami, neobvyklými vůněmi a nezaměnitelnými skleněnými lahvičkami s kulatými zátkami a barevnými stužkami. Obchodní činnost zahájil pan Penhaligon v sedmdesátých letech minulého století. Na přelomu století byly Penhaligonovy vůně jedny z nejlepších parfémů v britském impériu a měli několik královských povolení. Navzdory tomu, že značka zmizela z většiny regálů poté, co byl obchod během druhé světové války zničen, byl Penhaligon v 70. letech obnoven. I když byl obohacen o některé moderní vlivy, duše značky zůstává a některé z vůní, které byly k dispozici ve viktoriánské době, jsou dodnes v prodeji. Viktoriánské dědictví značky je také patrné v excentrických lahvičkách a budovách společnosti Penhaligon. Podařilo se jim zůstat věrní svým počátkům, ale díky spolupráci se současnými parfumery, jako je Oliver Cresp, také získali úplně nové zákazníky. Všechny vonné látky jsou v Anglii stále vyráběny s přírodními ingrediencemi.

Penhaligon vyrábí spoustu unisexových vůní, mezi něž patří Quercus (1996), čerstvá a krémová kolínská voda pro muže i ženy s citronem, limetkou, kardamomem, santalovým dřevem a jantarem. Juniper Sling (2011) je inspirován klasickým ginem a tonikem a kombinuje jalovec a skořici s třešničkou a cukrem.

Mezi některými z nejprodávanějších novějších parfémů společnosti Penhaligon najdete Vaara (2013), orientální vůni s růžovou vodou, mrkví, šafránem a medem, stejně jako Iris Prima (2013), která napodobuje vůně baletního představení - dřevité tóny parket, lehké tkaniny a květiny na konci doplněné vůní kosatce. Elegantní Empressa (2014) je k dispozici v krásné dárkové krabičce, která také funguje jako hudební box!
Zobrazit více