30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Prada Parfém & Dámské vůně

Když poprvé otevřel svůj obchod s koženými výrobky v roce 1913, Mario Prada nečekal, že bude jednoho dne světově proslulým módním domem, který povede žena! Navzdory svému přesvědčení, že se ženy mají podílet´na podnikání, jeho dcera Luisa převzala jeho impérium až po jeho smrti. Koncem 70. let vedla rodinný podnik Miuccia Prada, dcera Luisy, a podařilo se jí nasměrovat značku Prada k novému zlatému věku založenému na tom, aby se společnost zaměřila na vlastní tvůrčí návrhy.

Díky inspiraci z vojenského světa navrhla Miuccia řadu batohů a pytlů z padákového nylonového materiálu ozdobeného kůží. Staly se bestsellery a znamenaly její vzestup ve světě high-módy. Tyto tašky jsou stále ještě nejprodávanější. O tři roky později, v roce 1988, vydala svou první kolekci dámských oděvů pod vedením manžela a obchodníka Patrizia Bertelliho.

Kolekce společnosti Prada se vždy odkláněly od běžných standardů krásy a byly nečekané elegantní. Podle Miuccie je to zcela záměrné a blízké srdci společnosti.

První vůně značky Prada byly vytvořeny s velkou precizností a zaměřovaly se pouze na jednu vůni, jako byly parfémy Iris, Orange Flower nebo Violet. Až koncem roku 2000 Prada přidala do této kolekce další vůně, počínaje Prada Eau de Parfum (2004). Měla velký úspěch s vydáním Infusion D'Iris (2007) a Infusion D'Iris Absolue (2012). Další oblíbenou vůní je Prada Candy (2011), sladká směs pižma, vanilky a karamelu.
Zobrazit více