30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Rochas Parfém & Dámské vůně

Rochas je francouzský parfémový a designový dům. Založil ho Marcel Rochas v roce 1925 a byl to původně haute couture dům, který vytvářil elegantní a moderní módu pro ženy. Mimo jiné byl známý pro kapsové sukně.

Společnost získala nový dech, když byly v roce 1934 vydány první parfémy značky Rochas. Tato první řada vůní zahrnovala Avenue Matignon a Audace. Vůně Rochas nebyly okamžitě přijaty veřejností a jejich výroba byla přerušena, když se zásoby během druhé světové války ztenčily. Nicméně vydání Femme Rochas roku 1943 bylo obrovským úspěchem a časem se Rochas stal více výrobcem vůní než módy. Femme je měkká, složitá a velmi ženská vůně s tóny broskví, švestky a meruňky, které se rozvíjejí do květin jako je růže a karafiát na krásné základně kůže, dubu a jantaru. Během této doby měla společnost Rochas tendenci doprovázet své vůně rtěnkami a punčochami, což je dnes běžné, ale v té době to byla zcela neobvyklé.

Parfémy, s Femme v čele, se nakonec staly takovým úspěchem, že zcela zastínily módní divizi. Rochas přestal prodávat couture téměř úplně na počátku padesátých let. O několik let později zemřel Marcel Rochas a společnost byla převzata jeho ženou. Pod jejím vedením se Rochas změnila na významný mezinárodní parfémový dům, vydával dámské vůně jako Mystere (1978), tajemnou orientální a květinovou vůni a Byzance (1987), vůni chypre inspirovanou byzantskou říší a exotickými tóny koření, tureckou růží, kardamomem, santalovým dřevem, otočníkem a pižmem. Zábavný a pestrý Tocade (1994) byl dalším úspěchem značky s osvěžujícím zeleným vrcholem na teplém a čerstvém středu s pudrovou vanilkou v základu. Lahvička připomíná ovocný koktejl.

V roce 2002 začala společnost znovu vytvářet módu pod tvořivým vedením Oliviera Itskense a znovu získala svůj status jako haute couture dům, jehož šaty se dostávají na titulní strany módních časopisů. Získali mnoho fanoušk z řad celebrit, včetně Jennifer Anistonové, Jennifer Lopezové a Sarah Jessicy Parkerové, které jsou často viděny v jejich modelech.
Zobrazit více