Thierry Mugler Parfém & Dámské vůně

Thierry Mugler má velké jméno ve světě vůní. Nejenže jsou jeho kolekce parfémů a vod po holení vůní rozsáhlé, ale je jedním z nejkontroverznějších a nejnápaditějších výrobců parfémů všech dob. Mugler se narodil ve Štrasburku v roce 1948 a nikdy to nebyl přímý, jednoduchý charakter. Až do dnešního dne je každý projekt, do kterého se Mugler pouští, ať už se týká módy nebo vůně, vždy prováděn s největším odhodláním, oddanností zákazníkům a bez ohledu na to, co si ostatní myslí. Mugler byl v módě osobnost od samého začátku - je milovaný i nenáviděný, ale jeho styl docela určitě nenechá nikoho lhostejným. Muglerovy šaty mohou být kožené, kovové nebo téměř neexistující - jediná věc, kterou jistě víte, je, že budou jiné!

Kolem svých pětadvaceti let se Mugler přestěhoval do Paříže, kde pracoval jako externí návrhář. Během této doby začal experimentovat s navrhováním, vytvářením širokého sortimentu konfekčních kolekcí pro módní domy v Paříži, Miláně, Londýně a Barceloně. V roce 1973 vytvořil Mugler svou první samostatnou oděvní kolekci pro ženy s názvem "Cafe de Paris". Po úspěchu své první kolekce a s pomocí Melky Treantonové Thierry Mugler úspěšně zahájil svou kariéru jako módní návrhář dámských oděvů a brzy se stal i tvůrcem vůní a parfémů.

Muglerova první vůně, Angel, byla představena v roce 1992 a způsobila obrovské šílenství, protože byla jednou z prvních svého druhu - gurmánská vůně. Angel je založen na sladkých tónech vanilky, tmavé čokolády a karamelu. Měl velký vliv na svět parfémů od 90. let dál. Parfém Mugler's Angel je a bude s největší pravděpodobností i nadále jednou z nejprodávanějších vůní jakéhokoli druhu.

Některé další dámské parfémy jsou například Alien, Innocent a Womanity, které byly spuštěny v roce 2010. Na rozdíl od mnoha dalších tvůrců parfémů je Mugler velmi specifický ohledně toho, kdy má začít s novou vůní a odmítá být definován nebo pod tlakem trhu. Celých 13 let po úspěchu parfému Angel se Mugler opět rozhodl doplnit svět parfémů druhým dámským parfémem Alien. Tento parfém údajně šíří tajemnou auru a je kouzelným elixírem zachyceným v podivně tvarované láhvi.

Třetí vůně, Womanity, byla vydána 18 let po úspěchu vůně Angel a 5 let po Alienu a je vůní, která svou oslavou ženskosti nadchla všechny. Slovo “ženství”- “womanity”, bylo vytvořeno Muglerem, aby propojilo ženy, lidství a městský život a oslovilo ženy po celém světě - stejně jako parfém svými pikantními, sladkými a slanými tóny.

V současné době jsou Muglerovy parfémy pravděpodobně slavnější než jeho módní výtvory. Ve svém speciálním klubu Circle Mugler sdružuje fanoušky svých vůní a poskytuje jim extra lahůdky a tajné speciality.

Zobraz vše

Thierry Mugler časové osy

1992
2020
2009
2005
2005
2001
1993
1993
Thierry Mugler
Kolekce
JIŽ OD
714
Thierry Mugler Alien
JIŽ OD
806
Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire
JIŽ OD
1.065
Thierry Mugler Alien Eau Sublime
JIŽ OD
1.250
Thierry Mugler Alien Essence Absolue
JIŽ OD
822
Thierry Mugler Alien Flora Futura
JIŽ OD
1.816
JIŽ OD
1.816
Thierry Mugler Alien Oud Majestueux
JIŽ OD
524
Thierry Mugler Angel
JIŽ OD
947
Thierry Mugler Angel Eau Sucree
JIŽ OD
1.644
Thierry Mugler Angel Étoile des Rêves
JIŽ OD
1.623
Thierry Mugler Angel Fruity Fair
JIŽ OD
467
Thierry Mugler Angel Innocent
JIŽ OD
767
Thierry Mugler Angel Muse
JIŽ OD
1.856
Thierry Mugler Angel New Star
JIŽ OD
1.108
Thierry Mugler Angel Precious Star
JIŽ OD
907
Thierry Mugler Aura
JIŽ OD
1.024
Thierry Mugler Cologne
JIŽ OD
3.374
Thierry Mugler Le Angel Immaculate
JIŽ OD
1.394
Thierry Mugler Womanity