30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Viktor & Rolf Parfém & Dámské vůně

Viktor & Rolf je holandský módní dům se sídlem v Amsterdamu. Titulní designéři jsou Viktor Horsting a Rolf Snoeren, kteří se narodili v roce 1969. Začali vytvářet společnou módu poté, co se stali přáteli, když studovali v Artezu, exkluzivní Arnhemské Akademii umění a designu. Horstingova a Snoerenovi netrvalo dlouho, aby si uvědomili, že jsou perfektní, a poté, co získali cenu za design v roce 1993 za své společné výtvory, se rozhodli přesunout se do Paříže, aby se věnovali umění a módě. Zpočátku vytvářeli pouze couture kousky pro ženy. Mnoho z jejich projektů a přehlídek bylo spíše o uměleckém dopadu, než o vytvoření oblečení, které by někdo mohl skutečně nosit. Například jejich první vůně se jmenovala Le Parfum (1996), ale vůně to v podstatě vůbec nebyla. Namísto toho to byla lahvička naplněná vodou, ale byla navržena tak, že nebylo možné ji otevřít.

Okolo roku 2000 se společnost Viktor & Rolf rozhodla, že je čas na uvedení své značky ve větším měřítku a upustil od návrhů couture, aby se soustředila na konfekci pro ženy a oblečení pro muže, které následovalo jen o několik let později. Přibližně ve stejnou dobu uvedli na trh první a bezpochyby nejlepší Viktor & Rolf parfém - Flowerbomb (2004). Tento parfém s lahvičkou ve tvaru granátu explodoval módní scéně a skutečně na ni zapůsobil směsí květin, čerstvých a sladkých tónů. I přes svůj název to není přísně květinová vůně, přestože jasmín, růže, frézie a orchidej hrají důležitou roli. Šumivý bergamot a čerstvý čaj a patchouli se mísí s květinami a vydává neuvěřitelně sladkou, teplou a ženskou vůni, která okouzlila miliony od svého prvního vydání. Viktor & Rolf se v následujících letech soustředili na Flowerbomb a vydali speciální edice jako Flowerbomb Extreme (2007), Flowebomb Fairy Tale (2013) a Flowerbomb Fireworks (2015).

Teprve v roce 2014 odhalili novou vůni; Bonbon. Tento sladký kousek se objevil v roztomilé láhvi ve tvaru bonbónku a soustředil se na čerstvé a gurmánské tóny, jako je sladký karamel, mandarinka, pomeranč a broskev na dřevitém základu. Viktor & Rolf odpočívají na vavřínech a každoročně vydávají nové kolekce. V nedávných letech také proběhl návrat návrat ke couture a nemůžeme se dočkat, až uvidíme, co dalšího nám přinesou!
Zobrazit více