30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků
Sledované Doručení s Direct Link

Vivienne Westwood Parfém & Dámské vůně

Vivienne Westwoodová je anglická módní návrhářka proslulá používáním punkových a obecně nových stylů v moderním oblečení. Obdržela cenu OBE v roce 1992 od královny Alžběty II. A další v roce 2006 - DBE za “přínos v oblasti módy". Také byla dvakrát vyhlášena jako britský návrhář roku. Vzala si Malcolma McClarena, manažera Sex Pistols, se kterým si v 70. letech otevřela butik. Právě tam vyrobila neobvyklý oděv z kaučuku a kůže, který se stal oblíbeným u punkové a rockové generace té doby.

V osmdesátých letech se její styl vyvinul do moderní rekonstrukce starověké módy. Jedním z jejích nejvýznamnějších děl byla kolekce 1997-1998 inspirovaná Tudorovskou módou. Westwoodová se nyní více zaměřuje na studium tkanin a jejich pohyb a přizpůsobení tvarům těla. Naučila se techniky střihu a krejčoviny, aby sama vytvářila tvar a design svých výtvorů. Její studium a designové experimenty jsou motivovány především vášní pro umění, které také studovala na University of Westminster. Šaty Vivienne Westwoodové nosí na červeném koberci nejrůznější celebrity. Její elegantní a jemné vzory milují hvězdy jako Marion Cotillardová, Meryl Streepová, Diane Krugerová, Anne Hathawayová, Jennifer Anistonová, Claire Danesová a Helena Bonham Carterová.

Její vůně jsou určeny čistě pro ženy a odrážejí osobnost a styl Westwoodové. Její první vůní byla Boudoir, vytvořená v roce 1998, květinový parfém s vrcholnými tóny hyacintu a pomerančového květu, který pokračuje do srdce narcisu, růže, kardamonu a koriandru. Kolekce Alice jsou jejími nejnovějšími výtvory. Naughty Alice perfektně vystihuje romantickou a punkovou podstatu Westwoodové, protože sjednocuje jemnost fialky a ylang ylang se silnou podstatou černé růže. Cheeky Alice je silná květinová vůně složená z pivoňky a růže. Glamor Alice je uklidňující vůně, která spojuje citrusové a bergamotové tóny se zeleným čajem a růží. Let It Rock Vivienne Westwoodové je vůně pojmenovaná po butiku, který si otevřela s Malcolm McClarenem. Je to dřevitá vůně se srdcem mandarinky a frézie.
Zobrazit více
Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje
Upozornění
na prodej
Tipy pro
krásu
Slevové
kódy