Vivienne Westwood Parfém & Dámské vůně

Vivienne Westwoodová je anglická módní návrhářka proslulá používáním punkových a obecně nových stylů v moderním oblečení. Obdržela cenu OBE v roce 1992 od královny Alžběty II. A další v roce 2006 - DBE za “přínos v oblasti módy". Také byla dvakrát vyhlášena jako britský návrhář roku. Vzala si Malcolma McClarena, manažera Sex Pistols, se kterým si v 70. letech otevřela butik. Právě tam vyrobila neobvyklý oděv z kaučuku a kůže, který se stal oblíbeným u punkové a rockové generace té doby.

V osmdesátých letech se její styl vyvinul do moderní rekonstrukce starověké módy. Jedním z jejích nejvýznamnějších děl byla kolekce 1997-1998 inspirovaná Tudorovskou módou. Westwoodová se nyní více zaměřuje na studium tkanin a jejich pohyb a přizpůsobení tvarům těla. Naučila se techniky střihu a krejčoviny, aby sama vytvářila tvar a design svých výtvorů. Její studium a designové experimenty jsou motivovány především vášní pro umění, které také studovala na University of Westminster. Šaty Vivienne Westwoodové nosí na červeném koberci nejrůznější celebrity. Její elegantní a jemné vzory milují hvězdy jako Marion Cotillardová, Meryl Streepová, Diane Krugerová, Anne Hathawayová, Jennifer Anistonová, Claire Danesová a Helena Bonham Carterová.

Její vůně jsou určeny čistě pro ženy a odrážejí osobnost a styl Westwoodové. Její první vůní byla Boudoir, vytvořená v roce 1998, květinový parfém s vrcholnými tóny hyacintu a pomerančového květu, který pokračuje do srdce narcisu, růže, kardamonu a koriandru. Kolekce Alice jsou jejími nejnovějšími výtvory. Naughty Alice perfektně vystihuje romantickou a punkovou podstatu Westwoodové, protože sjednocuje jemnost fialky a ylang ylang se silnou podstatou černé růže. Cheeky Alice je silná květinová vůně složená z pivoňky a růže. Glamor Alice je uklidňující vůně, která spojuje citrusové a bergamotové tóny se zeleným čajem a růží. Let It Rock Vivienne Westwoodové je vůně pojmenovaná po butiku, který si otevřela s Malcolm McClarenem. Je to dřevitá vůně se srdcem mandarinky a frézie.

Zobraz vše

Vivienne Westwood časové osy

1997
2015
2014
2011
2010
2009
2007
2004
2004
1998
1998
Vivienne Westwood
Kolekce
JIŽ OD
803
Vivienne Westwood Boudoir
JIŽ OD
377
Vivienne Westwood Cheeky Alice
JIŽ OD
852
Vivienne Westwood Flirty Alice
JIŽ OD
471
Vivienne Westwood Naughty Alice