30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Yardley Parfém & Dámské vůně

Yardley of London existuje již více než 200 let a vyrábí řadu typicky britských parfémů, toaletních potřeb a kosmetiky. Jméno pochází od Williama Yardleyho, který koupil společnost od synů zakladatele Samuela Cleavera, když se dostali do úpadku. V polovině 19. století společnost prodávala řadu výrobků, včetně parfémů, toaletních potřeb, pomád na vlasy, mýdel a prášků. Jedno z jejich prvních mýdel, Old Brown Windsor, bylo vystaveno na Velké výstavě v roce 1851 v Crystal Palace. Úspěch v podnikání také vedl k otevření obchodního domu na ulici Bond Street v Londýně v roce 1910.

Po několika změnách image a loga se Yardley brzy stala populární značkou, která přinášela důvěryhodnost a zkušenosti. V roce 1967 Yardley vybral britskou modelku Twiggy k propagaci svých výrobků. Jejich úspěch byl neuvěřitelný a značka se brzy stala symbolem stylu a kultury britské mládeže 60. let.

Nejoblíbenější vůní společnosti Yardley je levandule, která se pěstuje zejména na jihu Anglie. Většina jejích parfémů má levandulový základ, ale používají i jiné květinové vůně, jako je pivoňka a lilie. Vůně Yardley Lavender byla představena v Anglii v roce 1873 a v Americe o sedm let později.

V současné době se v parfémech Yardley vyskytují jak výrazné vůně (Polaire, Daisy, Jade a Diamond), tak klasické vůně (Lavender, English Rose, Lily of the Valley, April Violets). Lavender se stala nadčasovou klasikou s jedinečnou vůní bergamotu a santalového dřeva v kombinaci se sladkou a relaxační vůní levandule. Diamond obsahuje květinové tóny konvalinky a růže, oslazené kombinací hrušky a medu.
Zobrazit více