30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Yves Saint Laurent Parfém & Dámské vůně

Jeden z nejznámějších a nejvlivnějších ženských módních návrhářů, Yves Saint Laurent (Yves Henri Donat Mathieu-Saint-Laurent), se narodil v roce 1936 v bývalé francouzské kolonii Alžíru a přestěhoval se do Paříže v 17 letech, aby usiloval o kariéru ve světě módy a parfémů. Po krátké službě v armádě Laurent založil svou vlastní módní společnost v šedesátých letech minulého století a nyní má více než 70 obchodů po celém světě v 27 různých zemích - nejvýznamnější přítomnost zaznamenává v Evropě v 17 různých zemích.

Během radikálního a evolučního období dámské módy stál Yves Saint Laurent vysoko nad všemi ostatními návrháři s odvážnými a odvážnými designovými koncepty, z nichž nejznámější je způsob, jak zjednodušit ženskou módu zavedením několika kolekcí unisex oblečení - kalhotové kostýmy, safari bundy a smokingy pro dámy jsou jen některé z mála příkladů a ačkoli dům Yves Saint Laurent je známý pro celou řadu výrobků, nejúspěšnějším počnem je ikonický kousek dámské módy - sako "Le Smoking", které je dodnes oceňováno jako výjimečný výtvor.

Vývoj velmi úspěšné kosmetické řady začal v roce 1978 a brzy následovala řada parfémů v 80. a 90. letech. První vůně Y pro ženy byla představena v roce 1964 a stále zůstává jedním z nejprodávanějších parfémů této značky. Dalšími oblíbenými vůněmi jsou Rive Gauche (1970), Opium (1977) a Paris (1983), které jsou stále moderními klasickými vůněmi, stejně jako novější parfémy Baby Doll (2000), Elle (2007) a La Nuit de l'Homme (2009), které byly vytvořeny tak, aby přitahovaly mladší moderní fanoušky a zajišťovaly trvalý úspěch této značky.

Značku YSL nosí ty nejbohatší hvězdy Hollywoodu - herečka “Bridget Jonesová” Renée Zellweger a herečka Chloe Sevigny nosí tuto populární módní značku a ikonické logo, které bylo poprvé navrženo v roce 1963 a je dodnes používáno. Tato značka je snadno rozpoznatelná a zaslouží si to. Kromě své dámské módy a vůní vyrábí YSL také většinu doplňků včetně kabelek, šál, bot, pásků, klenotů a koženého zboží. YSL najdeme online nebo v luxusních obchodech a buticích.
Zobrazit více