Yves Saint Laurent Parfém & Dámské vůně

Jeden z nejznámějších a nejvlivnějších ženských módních návrhářů, Yves Saint Laurent (Yves Henri Donat Mathieu-Saint-Laurent), se narodil v roce 1936 v bývalé francouzské kolonii Alžíru a přestěhoval se do Paříže v 17 letech, aby usiloval o kariéru ve světě módy a parfémů. Po krátké službě v armádě Laurent založil svou vlastní módní společnost v šedesátých letech minulého století a nyní má více než 70 obchodů po celém světě v 27 různých zemích - nejvýznamnější přítomnost zaznamenává v Evropě v 17 různých zemích.

Během radikálního a evolučního období dámské módy stál Yves Saint Laurent vysoko nad všemi ostatními návrháři s odvážnými a odvážnými designovými koncepty, z nichž nejznámější je způsob, jak zjednodušit ženskou módu zavedením několika kolekcí unisex oblečení - kalhotové kostýmy, safari bundy a smokingy pro dámy jsou jen některé z mála příkladů a ačkoli dům Yves Saint Laurent je známý pro celou řadu výrobků, nejúspěšnějším počnem je ikonický kousek dámské módy - sako "Le Smoking", které je dodnes oceňováno jako výjimečný výtvor.

Vývoj velmi úspěšné kosmetické řady začal v roce 1978 a brzy následovala řada parfémů v 80. a 90. letech. První vůně Y pro ženy byla představena v roce 1964 a stále zůstává jedním z nejprodávanějších parfémů této značky. Dalšími oblíbenými vůněmi jsou Rive Gauche (1970), Opium (1977) a Paris (1983), které jsou stále moderními klasickými vůněmi, stejně jako novější parfémy Baby Doll (2000), Elle (2007) a La Nuit de l'Homme (2009), které byly vytvořeny tak, aby přitahovaly mladší moderní fanoušky a zajišťovaly trvalý úspěch této značky.

Značku YSL nosí ty nejbohatší hvězdy Hollywoodu - herečka “Bridget Jonesová” Renée Zellweger a herečka Chloe Sevigny nosí tuto populární módní značku a ikonické logo, které bylo poprvé navrženo v roce 1963 a je dodnes používáno. Tato značka je snadno rozpoznatelná a zaslouží si to. Kromě své dámské módy a vůní vyrábí YSL také většinu doplňků včetně kabelek, šál, bot, pásků, klenotů a koženého zboží. YSL najdeme online nebo v luxusních obchodech a buticích.

Zobraz vše

Yves Saint Laurent časové osy

Yves Saint Laurent
Kolekce
JIŽ OD
1.669
Yves Saint Laurent Black Opium
JIŽ OD
1.762
Yves Saint Laurent Black Opium Floral Shock
JIŽ OD
1.294
Yves Saint Laurent Black Opium Glowing
JIŽ OD
1.226
Yves Saint Laurent Black Opium Intense
JIŽ OD
1.899
Yves Saint Laurent L'Homme
JIŽ OD
1.765
Yves Saint Laurent Manifesto
JIŽ OD
1.294
Yves Saint Laurent Mon Paris
JIŽ OD
1.511
Yves Saint Laurent Mon Paris Couture
JIŽ OD
1.042
Yves Saint Laurent Opium
JIŽ OD
1.676
Yves Saint Laurent Paris
JIŽ OD
1.669
Yves Saint Laurent Rive Gauche
JIŽ OD
431
Yves Saint Laurent Rouge Pur Couture
JIŽ OD
2.024
Yves Saint Laurent Rouge Volupte Shine
JIŽ OD
766
Yves Saint Laurent Y
Y