30 Kč Sleva pro více položek
100% Originálních Výrobků

Max Factor Kosmetika

Na Stránku
Třídit
Max Factor není jen název firmy, ale jméno skutečné osoby. Max Factor byl polsko-americký obchodník, který se díky invoacím v oblasti výrobků a obchodním praktikám považuje za zakladatele moderního kosmetického průmyslu. Je také známý pro svou práci ve filmovém průmyslu.

V roce 1914 Max Factor vynalezl novou verzi vazelíny, která se používala pro divadelní make-up. Tato nová verze mohla být použita v tenčí vrstvě, díky níž se na filmu projevil přirozenější vzhled. Díky této inovaci se Max Factor stal vizážistou u filmu. Také prodával realistické paruky vyrobené z pravých vlasů pro použití ve filmech.

Faktor vyvíjel výrobky nejen pro filmový průmysl; jeho dva synové pomohli firmě rozšířit se o mezi širokou veřejnost; prodávali mimo jiné tužky na obočí, zádklady pod make up a novou inovativní řadu Color Harmony, která obsahovala pudry pro všechny barvy pleti. V roce 1930 Max Factor vynalezl moderní lesk na rty. Ten bylo původně vyroben pro použití ve filmech, aby se rty na plátně leskly. Marilyn Monroeová a Norma Jeane Mortensonová, dvě blonďaté sexbomby té doby používaly nádhernou rudou rtěnku Max Factor a jedním z hesel od Maxa Factora bylo, že každá dívka by mohla vypadat jako její oblíbená filmová hvězda, kdyby také nosila Max Factor make up.

Když Max Factor v roce 1938zemřel, jeho syn převzal podnik a udržel ho v rodině. Prvním novým produktem, který vznikl po smrti Maxe Factora, byla rtěnka True Color Lipstick, která byla vyrobena s přídavkem látk, která ji činila odolnou proti rozmazání. Byla to první rtěnka na světě, která byla odolná proti rozmazání! Rok 1954 byl rokem dalšího vynálezu - korektoru. Erace Concealer se rychle stal průmyslovým standardem a byl používán na většině televizních a filmových produkcí až do příchodu HD! Max Factor byl také první společností, která v roce 1971představila voděodolný make-up.

Jako kmotr falešných řas bylo jen logické, že to byl Max Factor, který přišel s řasenkou False Lash Effect. První verze False Lash Effect byla představena v roce 2008 a od té doby je nejprodávanějším produktem. Dalšími oblíbenými řasenkami od Max Factoru jsou 2000 Calorie Mascara, která je již více než dvě desetiletí jednou z nejprodávanějších, bez šmouh a s rychlým schnutím s dramatickým účinkem - “Prostě fantastická” a “Miluju ji!” jsou jen některé z recenzí, které najdete online při hledání řasenky Max Factor.

V roce 2015 Max Factor představil řadu insprovanou Hvězdnými válkami, aby tak vzdal hold novému filmu Star Wars: Síla se probouzí. Sortiment zahrnoval již vydané produkty (Colour Elixir rtěnky a False Lash Effect Mascara) v balení Star Wars a šest speciálně navržených make-upů.
Zobrazit více